Bu kavşakta tehlike geçti

Giriş Tarihi: 28.8.2014

Sinyalizasyon sisteminin olmadığı için kazalara davetiye çıkaran, üç hastane ile 112 Acil'in kesiştiği 8 yollu kavşakta tehlike büyük ölçüde sona erdi

Adana'da Dr. Aşkım Tüfekçi Çukurova Devlet Hastanesi, Adana Devlet Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Hastanesi ile 112 Acil Komuta Merkezi'nin kesiştiği ve otoban bağlantısının yapıldığı, Hacı Ömer Sabancı Caddesi'ndeki kavşakta bir tane bile trafik ışığının bulunmaması sürücüleri zor anlar yaşatıyordu. Her an bir facianın eşiğinden dönüldüğü kavşakta sinyalizasyon sisteminin konulması için SABAH Güney, "8 yolu var bir ışığı yok" başlığı ile haberi manşetten duyurmuştu.

HER YÖNDEN ARAÇ GELİYOR

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), ölümün kol gezdiği, her an bir kaza riskinin bulunduğu kavşağa sinyalizasyon sistemi kurmak için çalışma yaptı. Tamamlanarak hizmete giren sinyalizasyon sistemi sürücülere rahat nefes aldırdı. SABAH Güney'e ve UKOME'ye teşekkür eden sürücüler, "Kavşağa geldiğimizde ne yapacağımızı bilemiyorduk. Çünkü her yönden araç geliyor, öncelik hakkına riayet edilmiyor ve herkes geçmek istiyordu. O yüzden de sürekli kaza tehlikesi yaşıyorduk. Artık bu bitti. Şimdi herkes trafik ışıklarına göre hareket ediyor" dedi.

DENETİMLER DEVAM ETMELİ
Bir bölümü fasılalı bir bölümü ise saniyeye göre ayarlanan sinyalizasyon sisteminin kurulmasından memnuniyet duyduklarını belirten sürücüler, "Adana'da bu yönde iyi bir çalışma yapılsa aksayan başka noktalar olduğunu ortaya çıkacaktır. Kent trafiğinin daha akıcı ve sistemli işlenmesi için sinyalizasyon sistemlerinin iyi çalışması gerek. Bazı noktalarda yeşil ile kırmızı ışık arasındaki sürelerde ayarsızlık var. Bu da trafiğin tıkanmasına neden oluyor" diye konuştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu kavşakta tehlike geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN