Umut bebek hayata tutundu

İskenderun'da Asiye Özer'in 26 haftalıkken 750 gram olarak dünyaya getirdiği bebeği Umut, hayata yeniden döndü

Giriş Tarihi: 28.8.2014
Hatay'ın İskenderun ilçesinde bir mucize yaşandı. Asiye Özer genç bir anne adayıydı. Karnında taşıdığı bebeği henüz 26 aylıkken rahatsızlandı ve acil ameliyata alındı. 750 gram olarak dünyaya gelen ve Umut adı verilen bebek hemen yoğun bakım ünitesine alındı. Durumu riskliydi. Ancak doktorlar Umut bebeği yaşatmak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi. Hastanenin tecrübeli ekibi tam122 gün süren çaba sonucunda Umut bebeği sağlığına kavuşturdu.

ANLAMLI BİR AN OLDU

Umut bebeği tedavi eden ekibi yöneten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Emin Turhan, "Mesleğimizin bunca zorluğuna rağmen Umut bebeğin hayata tutunması, mutlu olmamızı sağlayan en güzel anlardan biri oldu. Bu uzun süreçte tedavinin hızlı ve doğru bir şekilde ilerlemesini sağlayan Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi sağlık ekibine teşekkür ederim" dedi. Dr. Turhan, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi'nin Hatay'daki en seçkin yeni doğan merkezinden biri haline geldiğini vurguladı.

UMUT ETTİK UMUDUMUZ OLDU

Bebeğini kucağına almanın mutluluğunu yaşayan Anne Asiye Özer ise Umut bebeğin tedavisini gerçekleştiren Dr. Emin Turhan'a teşekkür ederek, "Kızımı çok erken dünyaya getirdim. Çok mutsuzdum, çünkü bebeğimi kucağıma dahi alamamıştım. Şu an mucize yaşıyorum sanki. Çocuğumu artık kucağıma alabiliyorum ve onun sıcaklığını hissedebiliyorum. Bana bu mutluluğu yaşatan doktorumuz Emin Turhan'a çok teşekkür ediyorum. Ayrıca doğumumu gerçekleştiren doktorum Sedef hanıma da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Umut bebek hayata tutundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN