Bahçeşehir Koleji öğretmenleri ünlülerle

Giriş Tarihi: 29.8.2014

Bahçeşehir Koleji öğretmenleri, İstanbul'da dünyaca ünlü yazar ve eğitimcilerle, gelişim konferansında bir araya geldi

Türkiye'nin her bölgesinde kaliteli eğitimin öncülerinden olan Bahçeşehir Koleji bu kez yabancı dil öğretmenleri için düzenlediği gelişim konferansıyla yine bir ilke imza attı. Aralarında Bill Bowler, Hardy Grifft, Herbert Puchta, Megan Cherry gibi dünyaca ünlü isimlerin yer aldığı akademisyen ve yazarlar Bahçeşehir Koleji yabancı dil eğitmenlerine özel eğitim vermek için İstanbul'daydı.

TAKİP EDİLİYOR

Türkiye genelinde 59 kampüs ve 109 okulunda kaliteli eğitimi Türkiye'nin her noktasına taşıyan Bahçeşehir Koleji, oluşturduğu Çift Dilli Eğitim Sistemi ile öğrencilerine İngilizce anadil becerisi kazandırmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda öğretmen eğitimine de büyük önem veriyor ve sürekli olarak düzenlediği kurum içi eğitimlerle öğretmenlerini eğitim sisteminin yenilikleri ile buluşturuyor. Bahçeşehir Koleji, bu kez de 18-23 Ağustos'ta düzenlenen Gelişim Konferansında, Yabancı Dil Öğretmenlerini dünyaca ünlü eğitim yazarları ile bir araya getirerek farkını bir kez daha ortaya koydu.

ATÖLYE ÇALIŞMASI

Dünyanın önde gelen eğitimci, akademisyen ve yazarları Bahçeşehir Koleji yabancı dil öğretmenlerine özel seminer vermek ve atölye çalışmaları gerçekleştirmek için İstanbul'a geldi. 6 gün süren eğitimler boyunca öğretmenler alanında dünyanın önde gelen isimlerinden eğitim dünyasındaki gelişmeleri, yenilikleri, yeni uygulanan teknik ve yöntemleri öğrenirken, atölye çalışmaları ile edindikleri bilgileri uygulamaya yönelik çalışmalar gerçekleştirdi.

HER BİRİ UZMAN

Yabancı dil eğitimini farklı yönlerden ele alan seminer ve atölye çalışmalarının yapıldığı Bahçeşehir Koleji 2014-2015 Profesyonel Gelişim Seminerlerine katılan akademisyen ve yazarlar şunlar oldu: Bill Bowler, Herbert Puchta, Grant Kempton, JT Rehill, Megan Cherry, Hardy Griffin, Talita Schneider Pereira, Ushapa Fortescue, Tony Gurr, Esat Uğurlu, Dr. Selçuk Can Güven, Pınar Polat, Kayhan Karlı.

BİL BOWLER
Yabancı dil eğitimi alanında dünya genelinde tanınan ve otuz farklı ülkede eğitim vermiş olan Bill Bowler, alanında tanınıyor, takip ediliyor ve iki kez English Speaking Union ödülünü kazandı.

HERBERT PUCHTA
Uluslararası konferanslarda tanınmış bir konuşmacı olan Puchta dünyanın her yerinde çalıştaylar düzenlemiş ve seminerler vermiştir. 20 yıldan fazla süredir bilişsel psikolojiden elde edilen verilerin yabancı dil olarak İngilizce öğretirken uygulanması konusunda araştırmalar yapmaktadır. Herbert'ın çok sayıda ders kitabı ve kaynak kitabı bulunuyor. Ayrıca kendisi IATEFL'ın eski başkanıdır.

HARDY GRİFFİN
Hardy Griffin 15 yıldır ulusal ve uluslararası eğitim platformlarında İngilizce edinim süreci ile ilgili akademik çalışmalar yaparak, çok sayıda sunum ve atölye çalışmaları gerçekleştirmiştir. Dominoes okuma kitapları için redaksiyon çalışmaları yapmış ve Teaching Fiction Writing (Bloomsbury, 2003) kitabına yazılarıyla katkı sağlamıştır. Ağırlıklı çalışma alanları öğrenci merkezli eğitim, öğrenci ve öğretmen motivasyonu ve EFL (Yabancı Dil Olarak İngilizce) okuma ve yazma becerileridir.

GRANT KEMPTON
Grant Kempton ELT alanında 28 yılı aşkın bir deneyime sahip olan ve uluslararası platformda öğretmen eğitmeni ve egitim danışmanıdır. Saygın bir konuma sahip olan Mr. Grant Kempton, aynı zamanda Language Leader, Opportunities, New Success, New Total English ve My Little Island isimli kitapların da yazarıdır.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bahçeşehir Koleji öğretmenleri ünlülerle
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN