Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Halkla yüz yüze görüşmenin keyfi

Her haftanın cuma günü yüzlerce vatandaşı makamda kabul eden Fatih Mehmet Erkoç halkın sorunlarını çözüyor

Giriş Tarihi: 29.8.2014
Haftanın son mesai günü makam odasının kapılarını vatandaşa ardına kadar açan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, yüzlerce Kahramanmaraşlının dilek ve şikayetlerini kendi ağızlarından dinleyip, sorunların çözülmesini sağlıyor. Başkan Erkoç, "Makam odaları yan gelip yatma yeri değil. Halk bizden hizmet bekliyor" dedi.

HER HAFTA 300 KİŞİ

Göreve geldiği gün "Görev yaptığım sürece kapım her zaman vatandaşlarıma açık olacak" diyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, her fırsatta merkez ve ilçeleri gezerek belediyenin görev alanındaki problemleri yerinde tespit ediyor. Erkoç, her hafta son mesai günü de halk günü düzenliyor. Vatandaşları makam odasında ağırlayan Erkoç, dilek ve şikayetlerini birinci ağızdan dinliyor. Cuma günleri saat 14.30'da başlayan halk gününde, vatandaşların sorunlarının çözümü için anında ilgililere talimat veren Başkan Erkoç, her hafta en az 300 kişiyle görüşüyor.

SÖZ VERDİĞİM GİBİ

Halk günü uygulamasıyla vatandaşın sevgisini kazanan Başkan Fatih Mehmet Erkoç, ilçe ve mahalle gezilerinde kalabalık ortamda sıkıntılarını dile getirmekte zorlanan vatandaşların, halk gününde daha rahat olduklarını söyledi. Erkoç, "Seçimlerde bu kapıyı bize açan hemşerilerime söz verdiğim gibi bu kapı onlara her zaman açık. Onlar bu onurlu ve kutsal görev için mührü elimize verip bizi buraya oturttular. Onun için burası bizim yan gelip yatacağımız, kışın ısınıp yazın serinleyerek, çay kahve içip lak lak yapma, siyasi hesaplar ve geleceğini garantiye alma hesaplarını yapma yeri değil. Burayı vatandaşa hizmetin götürülmesini düşünme ve harekete geçirme yeri olarak görüyorum" dedi.

TAKIMIN KALBİ AŞKLA ATIYOR
Büyükşehir Belediyesi'nin her sandalyesinde oturan tüm çalışma arkadaşlarının da kendisiyle aynı şeyi düşündüğünü kaydeden Başkan Fatih Mehmet Erkoç, "Çünkü kurduğumuz takımın kalbi 7/24 Kahramanmaraş aşkıyla atıyor" diye konuştu. Başkan Erkoç, öte yandan Türkiye Cumhuriyeti'nin 12'nci ve halkın seçtiği ilk Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'ın göreve başlaması münasebetiyle kent meydanında yapılan kutlamaya katılan Kahramanmaraşlılara teşekkür etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Halkla yüz yüze görüşmenin keyfi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN