Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Otopark sorununun çözümü için çok katlı otopark şart

Giriş Tarihi: 29.8.2014
Tarsus'tan okurumuz Yakup Boncuk, ilçede yaşanan önemli bir konuya temas etmiş. Diyor ki; "Tarsus'ta özellikle kent merkezinde otopark sorununu çözmek için çok katlı otopark yapılmalı. Geçen yıl eski hanların yıkılmasıyla ortaya çıkan Ticaret Odası karşısındaki arazinin çok katlı otopark olarak değerlendirileceği açıklanmışsa da henüz burada beklenen proje başlatılmadı. Bir bölümü Vakıflara ait olan arazinin üzerine inşaat yapılmıyor ama boş arazi birileri tarafından otopark olarak kullanılıyor. Ancak yetkililer gerekli girişimi yaparsa buraya mükemmel birçok katlı otopark yapılır ve kentin bu sorunu büyük ölçü- de çözüm bulur. Zira şehir merkezinde park sıkıntısı had safhada… Otopark yüzünden yollarda bile yürüyemez hale geldik" Şikayeti köşeme taşıdım. Umarım çözüm bulunur.

ZABITA GÖREV BAŞINA
Tarsus'tan Burcu İkiz, "Tarsus'ta geçtiğimiz yıllarda belediye tarafından Yerel Gündem 21 Kadınlar Meclisi bir satış standı açılmıştı. Amaç, dul ve işsiz kadınlara, kızlara ekmek parası sağlamak, geçimlerine katkı sunmak, bir de iş ve aş sahibi olmalarını temin etmekti. Bu devam ediyor. Ancak bazı sıkıntılar var. Tarihi Tarsus Parkı'nda seyyar satıcılar da tezgah açmışlar, yüzük, küpe, kolye, tespih gibi hediyelik eşya satıyor. Benzeri eşyaları yine engelliler ve Kent Konseyi'ne bağlı Yerel Gündem kadınları da parkın yan tarafında satıyor. Bu nedenle Yerel Gündem kadınlarının yaptığı satışlar çok düşük seyrediyor Zabıtamız görevini yapsa sorun ortadan kalkacak" dedi Biz yazdık, umarım dikkate alınır.

KAVŞAK TAMAMLANDI YOL YAPILMADI
Adana'dan Tellidere Caddesi'ni Türkmenbaşı Bulvarı'na bağlayan yol ile ilgili şikâyet aldım. Okurumuz Kadir Erdemir, "Kilitli taşlar ve kavşak yapımı tamamlanmadı. Dede Korkut İlköğretim Okulu ile Taşdurmaz Apartmanı arasında bulunan sokak aydınlatma lambaları yanmıyor. Sokak üç haftadır karanlık içerisinde. Fotoğrafta görüldüğü gibi yol hala yapılmadı. Şimdiye kadar sorunumuza çözüm bulamadık. Pınar Mahallesi esnafı ve sakinleri olarak sorunlarımızın çözümlenmesini istiyoruz" dedi.

AKÇATEKİR'DE RAHATSIZ EDEN ANONSLAR
Adana'nın Pozantı ilçesine bağlı Akçatekir Mahallesi'nden bir şikayet aldım. Okurumuz Şahin Yiğitsözlü, "Adana'nın gürültü ve sıcağından yaylaya kaçan şanslı insanlardan biriyim. Ama yaylada da rahat bir ortam yok ne yazık ki... Son dönemlerde Akçatekir de sürekli anonslar yapılıyor. Bu anonslar sürekli yapılıyor ve halkı ilgilendirmeyen konular, özellikle kaldırımları işgal eden araçlarla ilgili. Önce bir ikaz sesi sonra da uzun uzun araç tanımlarıyla ve aracın oradan uzaklaştırılması ile ilgili nutuk. Usandık doğrusu. Biz bu anonsları (hem de yüksek sesle) sürekli dinlemek zorunda mıyız! Bu lüzumsuz ilan ve anonslardan vazgeçilmesini istiyoruz. Lütfen topluma saygılı olalım" dedi.

OKULUN ÇATISI ONARILMADI
Adana'nın Karaisalı ilçesinden bir şikayet aldım. Okurumuz önemli bir konuya değinerek, "Karaisalı ilçesinde bulunan Atatürk Ortaokulu'nun çatısı yerel seçimde zarar gördü. O günden bugüne yapılmadı. Okulların açılmasına az bir süre kalmış olmasına rağmen hala onarılmadı. Bu konu da yetkililerin ilgi ve alakasını bekliyoruz" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Dikkat çekeceğini umut ediyorum.

GÜLMECE
Temel'e araba çarpar bacağı kırılır. Kazayı yapan şoför para vererek anlaşmak ister. Temel istediği fiyatı söyler: "Yirmi milyon verirsen vazgeçeceğim davadan." "Adam şaşırır. Beni milyarder mi sandın" der. "Haçan milyarder değilsun da ben kırkayak mıyım."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Otopark sorununun çözümü için çok katlı otopark şart
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN