Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mersin Otogar tuvaleti yıllık 600 bin liraya gitti

Giriş Tarihi: 29.8.2014

Mersin'de yeni otogarın, market ve büfe gibi bölümlerin ihalesinde astronomik rakamlar havada uçuştu

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve 30 Ağustos Cumartesi günü törenle açılacak olan yeni otogar içerisindeki işyerlerinin ihalesi devam ediyor. Otobüs işletmecilerinin yüksek fiyatlar nedeni ile katılmadığı ilk günkü ihalelerin aksine, market, büfe, kafeterya ve tuvaletlerin ihalesine ilgi oldukça büyüktü. 100 binlerce liralık tekliflerin havada uçuştuğu ve açık artırma usulü yapılan ihalede tuvalet ihalesini, yıllık 600 bin lira teklif eden ve Adana Otogarı'nda da birçok işyeri bulunan işadamı Mehmet Ali Akyüz kazandı.

ÇEVİK KUVVET GELDİ
Kongre ve Sergi Sarayı'nda gerçekleştirilen ihalelerde, herhangi bir olay yaşanmaması amacı ile emniyet güçleri geniş güvenlik önlemi aldı. Gün boyunca süren ihalelerde 29 işyeri için yatırımcılar teklif verdi. Tekliflerin ardından kafeterya 320 bin lira, market 321 bin lira, çay ocağı 600 bin lira ve tuvalet işletmesi 600 bin lira bedelle kiraya verildi. Şartnameye göre ihaleyi kazanan firmalar ihale bedelinin yarısını peşin, yarısını ise 1 ay sonra ödeyecek.

YAZIHANECİLER KATILMADI
Öte yandan yeni otogarın, otobüs yazıhaneleri ile ilgili bölümünde sorun devam ediyor. Yazıhane işletmecilerinin eski otogarda ödedikleri kira bedeline göre yeni otogarda yüzde bin 200'lere varan fiyat artışı olduğu iddiası nedeni ile yazıhane ihalelerine kimse katılmadı. Yeni otogar yazıhane fiyatlarının 48 bin, 60 bin ve 96 bin lira bedel ile ihale edilmesine tepki gösteren yazıhane işletmecileri, eski otogarda kira bedellerinin 5 bin 500 lira olduğunu ve aradaki farkın çok yüksek olduğunu belirterek 3 gün süresince otogardan otobüs çıkartmayarak eylem yapmışlardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mersin Otogar tuvaleti yıllık 600 bin liraya gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN