2 kardeşi ölüm bile ayıramadı

Giriş Tarihi: 2.9.2014

Kanala düşerek can veren kardeşi Metin'e ulaşmak isterken boğulmaktan son anda kurtarılan 12 yaşındaki Türkan Akdoğan yaşam savaşını kaybetti. Küçük kız, kardeşinin yanına gömüldü

Adana'da 18 Ağustos günü serinlemek için girdiği DSİ sulama kanalında akıntıya kapılan kardeşi Metin Akdoğan'ı kurtarmak isteyen ancak başaramayan 12 yaşındaki Türkan Akdoğan akıntıya kapılmış ve vatandaşlar tarafından kurtarılarak hastaneye kaldırılmıştı. 13 gün boyunca hastaneye yaşam savaşı veren küçük kız hayatını kaybetti. Küçük kız ailesinin gözyaşları arasında kardeşi Metin'in yanında toprağa verildi. Anne Türkan Akdoğan, "Siz hiç ayrılmazdınız, bak ölümde bile yan yana geldiniz. Ölüm bile sizi ayıramadı" diye ağıt yaktı.

AYAĞINI YIKAMAK İSTEDİ
İlk acı olay 18 Ağustos günü yaşanmıştı. Yüreğir'e bağlı Solaklı Mahallesin'nde meydana gelen olayda, Türkan ve Metin Akdoğan çiftinin iki çocuğu Çetin ile Türkan, oynamak için DSİ'ye ait sulama kanalının kenarına gittiler. Bu sırada Çetin çamura saplanan ayakkabısını yıkamak için kanala eğilince dengesini kaybedip düştü. Abla Türkan kardeşinin arkasından suya atladı ancak kardeşini kurtaramadı. Kendisi de akıntıya kapıldı. Vatandaşlar tarafından kurtarılan iki kardeş hastaneye kaldırıldı.

"Bu acıya dayanamam"
Olay yerine gelen dede İsa Altındağ, torunlarını arabasıyla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdü. Çetin, 6 saat sonra hayatını kaybederken, bilinci kapalı olan Türkan 13 gün hayata tutunmaya çalıştı ancak sonunda o da yaşam savaşını kaybetti. Arka arkaya gelen ölüm haberleri Akdoğan ailesini yıktı. Anne Türkan Akdoğan kızının cenazesinde feryat ederek, "Siz hiç ayrılmazdınız, şimdi toprağın altında da ayrılmadınız. Bu nasıl acı Allah'ım" diye ağladı. Bu arada cezaevinde olduğu için oğlunun cenazesine özel izinle katılan baba Metin Akdoğan'ın kızının ölümünden haberdar olmadığı bildirildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2 kardeşi ölüm bile ayıramadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN