Özdemir Caddesi 6 şeritli yol olacak

Gaziantep'te bir bölümü 2 şerit olan Özdemir Caddesi'nin kalan bölümü 6 şeritli yol haline getirilecek. Yol genişletmesi için kamulaştırmaların ardından yıkımlara başlandı

Giriş Tarihi: 3.9.2014
Gaziantep'te yaşanan konut ve trafik sorunun çözümü için Düztepe, Esentepe, Nuri Pazarbaşı, Kıbrıs ve Kahvelipınar mahallelerinde kentsel dönüşüm çalışmalarını sürdüren Şahinbey Belediyesi, Özdemirbey Caddesi'nin ikinci etabını da 6 şeride çıkarmak için yıkım çalışmalarına başladı. Esentepe'den Tutluk bölgesine kadar yapılacak olan çalışmalar kamulaştırılan evler yıkıldıktan sonra yol genişletilerek hizmete açılacak.
TRAFİK SIKINTISI YAŞANIYOR
Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi'nde çalışan onbinlerce işçinin işyerlerine ulaştırılmasında yoğun bir şekilde kullanılmasından dolayı sürekli trafik sıkıntısının yaşandığı Özdemirbey Caddesi'ni 2 şeritten 6 şeride çıkararak, trafiği rahatlatan Şahinbey Belediyesi, yolun devamı olan Esentepe'den Tutluk'a kadar olan kısımda yol genişletme çalışmaları kapsamında yapılan kamulaştırmalar ardından yıkımlara hız verdi.

ÇÜRÜKLER YENİLENİYOR
Bölge halkının rızası alınarak yapılan kamulaştırma ve yıkım çalışmaları ile ilgili bilgi de veren Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Kentsel dönüşüm çalışmalarımızı çok amaçlı olarak yürütüyoruz. 5 bölgede yaptığımız kentsel dönüşüm çalışmamız kapsamında eğitim alanları açma, yolları açma ve genişletme, çürük binaları yenileyerek, depreme dayanıklı yaşanabilir alanlar oluşturma noktasında çalışmalar yapıyoruz. Şimdi Kıbrıs ve Kahvelipınar mahallelerimizde vatandaşlarımızın rızası ile kamulaştırma yaparak, yıkımlar yapıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özdemir Caddesi 6 şeritli yol olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN