Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Kaldırım ve yollar modern olarak düzenlenmeli

Giriş Tarihi: 5.9.2014
Adana'dan Serhat Mehmet Altuner isimli okurumuzdan bir şikayet aldım. Diyor ki; "Mahfesığmaz Mahallesi Eski Göl Mahallesi yolunda 79019 Sokak'ta kaldırım ve yollar sökülüyor. Yeniden düzenleneceğini düşünerek; İnşallah bu sökülen taşlar yeniden değerlendiriliyordur. Zaten amaç da odur. Yalnız sökümler sırasında iş makineleri bu taşları kabaca söküyor. Arıza giderildikten sonra yine yerlerine koyuluyor. Ama bu işlem de iyi yapılmadığı için yollar kısa sürede bozuluyor.
***
Aslında yol konusunda en önemli konu, kaldırımlar yapılırken engelliler düşünülmüyor. Engelli vatandaşlarımızın kullanabileceği rampa gibi teknik donanımlara daha fazla dikkat edilmeli. Tabii sürücüler buralarda kaldırımlara çıkıp araçlarını park etmemeli. Haliyle yayalar kaldırım yerine yoldan gitmek zorunda kalıyorlar. Buralarda iyi bir planlama ile Atatürk Caddesi'nde olduğu gibi veya benzer uygulamalarla otopark cepleri yapılabilir. Alternatif bisiklet yolları bırakılabilir. Yaşlı ve engelli vatandaşlar için oturma bankları konulabilir. Kaldırım kenarlarına da ağaçlar dikilebilir. Dekoratif betonlarla sürücülerin kaldırıma araç park etmelerinin önüne geçilebilir." Okurumuzun önerisini köşeme taşıdım. Umarım dikkate alınır.

Kanalizasyon tıkalı açılması lâzım

Adana'dan Yüreğir ilçesine bağlı 19 Mayıs Mahallesi'nden bir şikayet aldım. Okurumuz Süleyman Karadağ, "1073 Sokak'ta oturuyorum. Kanalizasyon tıkanmış. Bir süre önce başvuruda bulunduk. Ama hala temizlenmedi. Sizin aracılığınızla yetkililere ulaşmak istedik" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Çözüm bulunacağını düşünüyorum.

Yolun yarısı kapalı

Adana'dan Sarıçam ilçesinden bir yol şikayeti aldım. Okurumuz, "İncirlik Yeni Mahalle Perşembe Pazar Sokak'ta oturuyorum. Artık şikayet bildirmekten bıktık. Çünkü ilgilenen yok. Yol şu anda yarım kapalı, bir şahıs tel örgüler çekmiş. Burası benim diyor. Kapanırsa 10 dükkan kepenk kapatmak zorunda kalacak. Daha önce burası istimlak edilmişti. Ama yine çözüm olmadı. Şu anda asfalt bile değil. Yağmurlar geldiğinde çamur içinde kalacağız" dedi.

Gülmece
Temel ile Fadime çok büyük kavgaya tutuşmuşlar. Fadime: "Ben olmasam sen yaşayamazsun, ütünü temizliğuni her şeyi ben yapayirum." Temel: "Oksijen değilsun hoş ben sensuz da yaşarum Fadimee."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım
Fax: 0322 459 84 20BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Kaldırım ve yollar modern olarak düzenlenmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN