Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MEÜ'de yeni kayıt heyecanı bitiyor

Giriş Tarihi: 5.9.2014
Mersin Üniversitesi 2014-2015 eğitim- öğretim yılı kayıtlarını 1-5 Eylül tarihlerinde Çiftlikköy Kampüsü'nde ve Tarsus, Silifke, Erdemli, Mut, Gülnar kampüslerinde gerçekleştiriliyor. Mersin Üniversitesi'nde, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve Lisans Yerleştirme Sınavı'nda (LYS) başarılı olan ve üniversiteye kayıt yaptırmaya hak kazanan öğrencilerin kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri için 119 personel görevlendirildi.

ÖN KAYIT ÖNLEMİ
Mersin Üniversitesi'nin bu yılki öğrenci kontenjanı 7 bin 926. Bu kontenjandan 7 bin 787 öğrencinin kayıt yapması bekleniyor. Hataları ve zaman kaybını en aza indirmek isteyen üniversite yetkilileri geçmiş yıllarda da olduğu gibi ön kayıt işlemi uyguluyor. Kesin kayıtlar ise randevu sistemi ile gerçekleşiyor. Bu sistem kayıt esnasında oluşabilecek yığılmanın önüne geçmek için uygulanıyor.

İRTİBAT MASALARI KURULDU
Üniversite yönetimi kayıt yaptırmak için il dışından gelen öğrenciler ve yakınları için Mersin Otogarı ve TCDD Mersin Garı'nda Öğrenci İrtibat Masası kuruyor. Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü personeli ile Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi akran öğrencilerinin görevli olduğu irtibat masalarında, kayıt yaptırmak üzere gelen öğrenci ve yakınlarına bilgi veriliyor. Otogar ve istasyondan Çiftlikköy Kampüsü'ne ücretsiz ulaşım sağlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MEÜ'de yeni kayıt heyecanı bitiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN