Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polis bu halkın huzuru için var

Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, uyuşturucu tacirlerinin polise ateş açtığı mahalleye bin 500 polisle giderek gövde gösterisi yaptı

Giriş Tarihi: 5.9.2014
"Polis bu halkın huzurunu korumak için var. Suçlular ne yaparsa yapsın adaletin pençesinden kaçamaz" diyen Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, geçtiğimiz günlerde polise ateş açılan Hürriyet Mahallesi'ne havadan helikopter destekli yaklaşık bin 500 polisin katıldığı bir operasyonu bizzat yönetti. Mahalle halkı ile bizzat görüşen, onların dilek ve temennilerini dinleyen Müdür Zeybek'in Hürriyet Mahallesi'ne operasyon yönetmek için giden ilk müdür olduğu öğrenildi.

BAŞINDAN YARALANDI

Adana polisi, bir kadının çantasını kapıp kaçan iki kişinin peşine düşmüş ve Hürriyet Mahallesi'ne kadar kovaladıktan sonra birisini yakalamıştı. Tam bu anda mahallenin çeşitli noktalarından polise pompalı tüfek ve tabancalarla ateş açıldı. Gözaltına alınan gencin torbacı diye tabir edilen uyuşturucu satıcısı olması nedeniyle arkadaşlarının polise ateş açtığı bildirilirken, polis bu saldırıya anında karşılık verdi. Bu sırada evlerinin damında olayları izleyen 13 yaşındaki Furkan Oğuz, uyuşturucu satıcılarının açtığı ateş sonucu başından yaralandı. Küçük çocuk hastaneye kaldırıldı. Olayların daha da artmaması ve özellikle uyuşturucu satıcılarına ağır bir darbe indirmek için Adana polisi tam güçle mahalleye girdi. Başlarında Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek vardı. Operasyonu bizzat yöneten Zeybek, mahalle halkıyla da bizzat görüştü. Karşılarında emniyet müdürünü gören mahalle sakinleri yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi. Havadan destekli operasyonda 30 kilo kubar, 11 kilo toz esrar, 512 adet hap, pompalı tüfek ve tabanca ele geçirildi. 15 kişi gözaltına alındı.

Suçların önüne geçeriz
Adana polisinin yasalardan güç aldığını belirten Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, "Son olay gerçekten çok can sıkıcıydı. Polis suçluları kovalarken kendisini bir anda ateş hattının ortasında buldu. Bu sırada 13 yaşındaki bir yavrumuz başından yaralandı. Küçük Furkan'ın sağlığına kavuşması için dua ediyoruz. Ben mahalleye bizzat girerek burada yaşayanlarla konuştum, onların suçlulara karşı mücadelede bize destek olmasını istedim. Vatandaşımız bize güvenir ve anında bilgi aktarımı yaparsa Adana'da her türlü suçun önüne kolaylıkla geçeriz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis bu halkın huzuru için var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN