Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ulaşım sorununa çözüm aranacak

Başkan Burhanettin Kocamaz, nüfusu 2 milyona yaklaşan Mersin'de, ulaşım alt yapısının yetersiz kaldığını belirterek, "Üniversite ile birlikte sorunları değerlendirip, çözüm bulacağız" dedi

Giriş Tarihi: 7.9.2014
Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Üniversitesi işbirliği ile düzenlenecek 'Ulaşım Çalıştayı'nın büyük ilgi görmesi bekleniyor. Kent merkezi ve il sınırları içindeki yerleşim birimlerinin ulaşım sorunlarının birlikte tespit edilip, çözüm seçeneklerinin değerlendirileceği Çalıştay'ın 9 Eylül 2014 Salı günü 09.30'da Büyükşehir Belediyesi Kongre Merkezi'nde gerçekleşecek. Toplumsal beklentilerin karşılanması için, ulaşımda hizmet düzeyinin iyileştirilmesi gerektiğini belirten Başkan Kocamaz, "Nüfusu 1 milyon 800 binlere ulaşan Mersin'de yolcu ve otomobil sayısı her geçen gün artarken, ulaşım alt yapısı maalesef yetersiz kalıyor. Bu yüzden 'Ulaşım Çalıştay'ını çok önemsiyoruz. Hem kent merkezinin hem de bağlı birimlerin sorununu ışık olacağız" dedi.

DÜNYA STANDARTLARINDA

Mersin'in ekonomik gelişimine paralel olarak yük trafiğinde yoğunluk olduğunu ancak alt yapı yetersizliğinin burada da kendini gösterdiğini belirten Kocamaz, "Çalıştay'da dünyada benimsenen yaklaşımların Mersin için uygulanabilirliği değerlendirilecek, kısa ve uzun vadeli çözüm ve yatırım önerileri belirlenecek. Tüm sonuçlar kamuoyu ile paylaşılacak" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulaşım sorununa çözüm aranacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN