Melih ABİ: Bankları esnaf iş yapsın diye belediye kaldırmış

Giriş Tarihi: 9.9.2014
Dünkü yazımızda Duygu Cafe önünde yeni yapılan park ile ilgili şikayeti gündeme getirmiştim. Duygu Kafe işletmecisi Ahmet Koşaklı bizi ziyaret ederek bir açıklama yaptı. Koşaklı, "Parkta Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Zihni Aldırmaz döneminde belediyeye ait banklar konulmuştu. Yalnız bu banklar amacına uygun kullanılmamaya başlandı. Yaşlılarımızın aksine elinde içki şişesini alan getirip burada içiyor ve kirletiyordu. Bu nedenle sadece biz değil burada işletmesi bulunan tüm işletmeciler iş yapamaz duruma gelmiştik. Ortak bir dilekçe yazıp Büyükşehir Belediyesi'ne başvuruda bulunduk. Sağ olsunlar oradan kaldırıp karşı tarafa koydular. Yani oturmak isteyenler için sorun yok, banklar az ileride. Ama bizim işlerimiz açıldı. Çünkü müşterilerimiz artık rahatsız edilmiyor. Biz esnaflar da rahat iş yapabiliyoruz" dedi.

SULAMA KANALLARI HAVUZA DÖNÜŞTÜRÜLSÜN
Adana'da sulama kanalları ile ilgili her yıl çok sayıda ölüm haberini okuyorsunuz. Bununla ilgili olarak alınan birçok önlem vardı. İnsanlar kanallarda boğulmaların önüne geçmek için art arda önlemler aldı. Çok şükür bu aralar duymuyoruz. Bu konuda bir okurumuz düşüncelerini aktarmış. Sizinle paylaşıyorum. Belki birilerinin dikkatini çeker. Okurumuz, "Sulama kanallarında her yaz ölen özellikle çocukların sayısı bir hayli fazla. Bu sulama kanalları DSİ'ye ait. Belediyelerle ortak bir proje üretip kanalların üzerine platformlar yapılabilir. Haliyle burası yüzme havuzuna dönüştürülüp çocukların güvenli bir şekilde yüzmeleri sağlanabilir. Bu bir öneri, dikkate alınırsa ölümler azalır" dedi. Öneri böyle. Umarım dikkate alınır.

GÜLMECE
Temel adalet bakanı olmuş, bir hapishaneyi ziyarete gitmiş. Hapishanede olan herkes, suçsuz yere buraya düştüklerini, kader kurbanı olduklarını söylüyormuş. İçlerinden sadece bir tanesi suçlu olduğunu ve cezasına razı olduğunu söylemiş. Temel hapishane müdürüne dönmüş sinirli bi şekilde: "Ha pu adamı çıkarun dışarıya içerdekilerin de ahlakunu pozmasun".

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Bankları esnaf iş yapsın diye belediye kaldırmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN