Ojeli parmaklar ustura tutuyor

Giriş Tarihi: 9.9.2014

Adana'nın ilk kadın erkek kuaförü iki çocuk annesi Melek Karataş, "Bir erkek kadın kuaförü olabiliyorsa, bir kadın da erkek berberi olabilir" diyor

Adana'da iki çocuk annesi Melek Karataş, açtığı erkek berber dükkanı ilE bir ilke imza attı. Makası, tarağı, usturasını eline alıp Cemalpaşa Mahallesi'nde The Barber ismiyle yeni bir işyeri açan Melek Karataş, cesareti, azmi ve hayallerinin peşinden koştu. Hiçbir kadının cesaret edemeyeceği bir mesleği yaptığını söyleyen Karataş, erkeklerin kadın kuaförlüğü yaptığını hatırlatarak, "Benimki suyun akışına ters yüzmek gibi bir şey. Erkek arkadaşlarımızın çoğu kadın kuaförlüğü yapıyor. Ben de neden erkeklerin de bir kadın kuaför ustası olmasın diye düşündüm. Eşim bana destek oldu" dedi.

İŞİMİ ÇOK SEVİYORUM
Bu mesleğin alaylısı olduğunu belirten Karataş, "Kuaförlüğe 20 yıl önce hemcinslerimin saçlarını keserek başladım. Farkındalık yaratmak için beş yıl önce erkek müşterilerimi sandalyeye oturtup onları tıraş ederek mesleğimi sürdürdüm. Önceleri bir erkek kuaföründe kadın berber görünce şaşıran müşterilerim oldu. Sonra cesaretimden dolayı beni kutladılar. Adana erkeği bakımı, değişikliği seviyor. Yaptığım kesimler ve tasarımlarla büyük ilgi gördüm. İşimi çok seviyorum, özenerek yapıyorum. Kadının gücünü, istediği zaman neler yapabileceğini göstermek istedim" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ojeli parmaklar ustura tutuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN