Wushu ateşi

Giriş Tarihi: 9.9.2014

Wushu Akdeniz Bölge Şampiyonası Adana'da yapıldı. Büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmalarda Adanalı sporcuların başarısı dikkat çekti

Wushu Federasyonu faaliyet programında yer alan Akdeniz Bölge Şampiyonası Adana'da gerçekleştirildi. Etkinliğe 8 kulüpten 98 sporcu katıldı. Sarıçam Asım Savaş Spor Salonunda hafta sonu gerçekleştirilen müsabakalarda minik, yıldız, gençler ile büyükler erkek ve kadın olmak üzere 4 kategoride yapıldı. Sporcular derece girmek için bir birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

BEDEN VE RUHUN UYUMU

Wushu'nun son yıllarda büyük aşama kaydettiğini ifade eden İl Temsilcisi Hüseyin Dündar, "Gerçekte saldırı ve savunmanın yanında akrobasi ve kartografik hareketler ve Uzakdoğu felsefi wushu altında toplanır. Bununla beden ve ruhun uyumu sağlanır. Bu sayede kentimizden başarılı sporcu yetiştirerek, Türkiye ve Avrupa şampiyonlukları elde etmeyi hedefliyoruz" dedi.

ADANA'NIN BAŞARISI

Dündar, "Adanalı sporcuların wushu sporundaki gayretleri, çabaları takdire şayan. Hepsiyle gurur duyuyoruz. Sık sık düzenleyeceğimiz müsabakalarla sporcularımız tecrübe kazanacaklar. Adanalı sporcuların başarısı, gelecek için bizleri umutlandırdı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Wushu ateşi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN