Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Melih ABİ: Nehir üzerindeki ölü balıklar toplanmalı

Giriş Tarihi: 12.9.2014
Adana'dan İsmail Kurdak isimli okurumuz, Seyhan Nehri üzerinde ölü balıklar bulunduğunu belirterek, "Girne Köprüsü'nün üzerinden geçerken suyun yüzeyinde ölü balıklar gördüm. Belediyeye giderek durumu aktarayım, hiç olmazsa bir katkım olsum istedim. Fakat şikayetimi aktaracak bir muhatap bulamadım. Ben de fotoğrafı çekip gazetenize geldim. Köprünün hemen yanında Merkez Cami var. Otobüslerle gelen turistler de orada. Ayrıca olta ile balık tutanlar da vardı. Balıklar neden öldü bilmiyorum ama temizlenmesi lazım. Çünkü benim gördüklerimi turistler de görüyor" dedi. Okurumuzun şikayetini köşeme taşıdım. Umarım nehir ölü balıklardan temizlenir.

SAYDAM CADDESİ TRAFİĞİ NE ZAMAN RAHATLAR?
Adana'dan Zeki Aslan isimli okurumuz, "Saydam Caddesi'nde işyerim var. İnanın bu caddede esnaflık yapmak veya ikamet etmek çok zor. Gündüz veya akşam saatlerinde buraya girmek bile istemiyoruz. Tüm gün boyunca sağlı sollu park halindeki araçlar var, üstüne üstlük bu dar yola haliyle belediye otobüsleri gibi büyük araçlar da giriyor. İnanın trafik kilitleniyor. Kaç defa görevli memur arkadaşlar geldi. Yolu açmak için çabaladı ama onlar bile çözüm bulamadı. Hatalı park eden araçlara o kadar ceza yazılıyor ama kimse tınlamıyor. Artık buraya kalıcı bir çözüm bulmak lazım" dedi.

CEMAAT BAYİDEN RAHATSIZ DEĞİL
Geçtiğimiz günlerde Kerim Şimşek isimli okurumuz bize cami yanındaki ganyan bayisi ile ilgili şikayetini aktarmıştı. Okurumuz bize faks ile yeni bir mesaj gönderdi. Diyor ki; "Yüreğir ilçesine bağlı Yavuzlar Mahallesi'nde Tevekler Camisi yanında bulunan ganyan bayisiyle ilgili cami cemaati ile sohbetimiz oldu. Hiç kimse bu durumdan rahatsız olmadığını söyledi. Ayrıca gürültü çıkmadığı ve televizyonun sesinin de kısık olduğu kanısına varıldı. Bir yanlışlık oldu, bu nedenle insanları gereksiz yeri üzdük. Yanlış nedeniyle özür diliyorum" dedi.

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Nehir üzerindeki ölü balıklar toplanmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN