Sırrıberk ARSLAN: Dinleyin aklıevveller

Giriş Tarihi: 12.9.2014
Türkiye siyasetinde olduğu gibi Kahramanmaraş'ta da siyasetin yapılanıp şekillenmesi artık eskisi gibi olmayacak. Yeni Türkiye'nin Başbakanı Sayın Ahmet Davutoğlu önümüzdeki yıl yapılacak genel seçiminde çalışacağı takım arkadaşlarını yani illerde milletvekili adaylarını belirlerken bu değişimi çok açık bir şekilde gösterecek, biz de göreceğiz.
O yüzden bugün burada açık açık iddia ediyorum ki Kahramanmaraş'ın eskimiş belediye başkanı Mustafa Poyraz gibi kendini daha bugünden milletvekili listesinde gören aklıevveller avuçlarını yalayacak. Tahteravalliden kıçının üstüne düşen çocuklar gibi olacaklar.
Kaldı ki parantez içinde belirtecek olursak Sayıştay denetçilerinin raporları sonrası seçim tarihinde Sayın Mustafa Poyraz nerede olur, onu da göreceğiz.
Yazın bunu bir kenara veya saklayın bu kupürü. 30 Mart yerel seçimlerden 2 yıl öncesinden nasıl bu köşeden Mustafa Poyraz'ın belediye başkanı yapılamayacağını yazdık ise bugün de söylüyoruz.
Bu listede Poyraz olmayacak, olamayacak.
Dinleyin aklıevveller, "Kahramanmaraş'ta adam mı var ki... Beni mecbur koyacaklar" deyip bugün Facabook sayfalarında dansözlüğün dersini verecek kadar ustalaşmış kıvırtmaları gösterenler, 30 Mart seçimleri öncesinde Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a inat Parallecilerle kol kola olup, akıl danışmanlarıyla birlikte AK Parti'nin aleyhine çalışan aklıevvel zihniyetin ürünleri, erkek olmak cinsiyet meselesi ancak adam olmanın şahsiyet meselesi olduğunu bilmeyecek kadar kuş beyinleriniz belki bunları unutmuş olabilir. Ama ne biz, ne AK Parti Genel Merkezi, ne de Sayın Cumhurbaşkanımız o ihanet çalışmaları unutmadı, unutmazda...
Hayatta en pahalı şey tecrübedir.
Çünkü kazanmak için kaybetmek gerekir ki Kahramanmaraş olarak biz bu geçen 10 yıllık sürede yerel hizmet alımında bu kaybı yaşayarak tecrübeyi fazlasıyla kazandık.
Kahramanmaraşlıların şunu bilmesini isterim ki, gönlünüz rahat olsun. 2015 genel seçimlerinde Kahramanmaraş'ta çok şey değişecek. Ne Maraş'ın Şeker deresinde bu şehrin üzerine Poyraz'ın getirdiği karabulutlar dokunacak, ne Ankara'nın Çukurambar'ında ağızlarına dondurma kaymak sürülerek bu şehrin kaderi dondurma gibi şoklanacak. Sayın Ahmet Davutoğlu'nun Yeni Türkiye sevgisinden Kahramanmaraş hak ettiğinden fazlasını fazlasıyla alacak.
İyi haftalar…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sırrıberk ARSLAN: Dinleyin aklıevveller
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN