Melih ABİ: Cabbar Dede Türbesi içler acısı durumda

Giriş Tarihi: 16.9.2014
Adana'dan arayan okurumuz Muhittin Işık Cabbar Dede Türbesi ile ilgili şikayetini aktardı. Diyor ki: "Geçtiğimiz günlerde yakınlarımızla birlikte Adana merkeze bağlı Kütüklü köyünde bulunan Cabbar Dede Türbesi'ni ziyarete gittik. Türbeler bizim kültürümüzde önemli bir yer tutar ve ziyaretçisi çok olur. Ancak gelin görün ki bu türbenin çevresi bakımsızlıktan harap durumda. Türbenin temizliği bir yandan çevresindeki tuvalet, çeşme gibi kalabalıkların kullandığı alanlar çürümeye yüz tutmuş. Tuvaletlere girmek imkansız. Buraya her hafta yüzlerce insan geliyor. Yetkililerden, türbenin çevre düzenlemesi ve temizliğini yapmasını istiyoruz." Okurumuzun talebi bu yönde. Yetkililerin gerekeni yapacağını umut ediyorum.

TARSUS'TAN SOMA'YA YARDIM ELİ UZANSIN
Tarsus'tan Yurttaş Şahbaz, "Tarsuslu şairler olarak, geçtiğimiz aylarda büyük bir maden faciası yaşayarak 301 kişinin ölümüne neden olan olaydan olumsuz etkilenen Soma halkına yardım için yola çıkıyoruz.. Soma şiirlerinin yer alacağı bir antoloji hazırlanırken bu antolojinin ve düzenlenecek şiir akşamlarından elde edilecek gelir Soma'daki öğrenim gören ve babaları maden faciasında ölen öğrencilere dağıtılacak. Soma Kaymakamlığı'nın himayesinde ve Antalya'da bulunan Tahir Kitabevi'nin sponsorluğunda gerçekleşecek olan 'Soma Şiirleri Antolojisi ve Şiir Akşamları'na, Tarsus'tan da ağabeyim Kenan Şahbaz ve Tarsus Şiir Bahçesi sahibi Hürriyet Aslanpençe ile birlikte katılacağız. Soma şiir akşamlarına gitmeden önce bir hazırlık yapıyoruz. 19 Eylül tarihinde Tarsus'tan yola çıkacağız. Ancak Soma'ya giderken, bir de öğrencilere yardım götürmek istiyoruz. Tarsuslu işadamlarımızdan, hayırseverlerden ve belediyemizden ya da isteyen dileyen herkesten kırtasiye yardımları istiyoruz. Giysi olabilir, okul çantası, ders araç gereçleri ve defter, kalem gibi kırtasiye ürünlerini Tarsus'tan, Mersin'den götürelim istedik. Babalarını kaybedip büyük acılar yaşayan o öğrencilerin eğitimlerine katkı sunalım. Bunu onlardan esirgemeyelim. İsteyenler Tarsus Lisesi bitişiğindeki Şiir Bahçesi'ne kırtasiye yardımlarını getirebilir veya 0537. 3389 20 70 nolu telefonumdan beni arayabilirler" dedi.

GÜLMECE
Öğretmen, iş bilgisi dersinde afacan Sabri'ye sordu: "Pastaların bayatlamaması için ne yaparsın?" "Yerim efendim..."

Yaşadığınız kentte, oturduğunuz mahalle ve sokakta hangi sorunu yaşıyorsanız bana yazın, çözüm bulalım Fax: 0322 459 84 20

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Melih ABİ: Cabbar Dede Türbesi içler acısı durumda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN