Yağmur yağarsa yandık demektir

Havutlu'da yağan her yağmurda sular altında kalan mahalle halkı, Büyükşehir Belediyesi'nin altyapı sorununu bir an önce çözmesini istiyor

Giriş Tarihi: 16.9.2014
Adana'nın kent merkezinden sadece 6 km uzaklıkta olan 8 bin nüfuslu Havutlu Mahallesi'nde yaşanan altyapı sorunu vatandaşı çileden çıkardı. Her yağmurda onlarca ev ve işyerinde su baskınları meydana geldiğini, göle dönüşen sokaklarda yürünmediğini anlatan muhtar Aydın Serin, "İnanın yağmurlu bir günde cenazemiz olsa mezarlığa gidemeyeceğimiz için toprağa veremeyecek haldeyiz. Büyükşehir Belediyesi'nden mahallemizin alt yapı sorununu çözmesini bekliyoruz" dedi.

MAHALLE SULAR ALTINDA

Büyükşehir Belediyesi'nin Havutlu'daki temiz su boru hattı işini özel bir firmaya verdiğini, çalışmalar esnasında kanalizasyon sisteminin, dökülen mucur ve toprakla tıkandığını öne süren Muhtar Aydın Serin, "Bu çalışmalar bittikten sonra bir yağmur yağdı. Onlarca ev ve işyerini su bastı. Aradık gelip derdimize çözüm üreten de olmadı. Yağmur suları kanalizasyona karışınca tüm mahalle pis kokudan geçilmez oldu. İlgililer gelip inceleme yapsa yaşadıklarımızı anlayacaklardır" diye konuştu.

YÜREĞİR MÜDAHALE ETTİ

Yağmurlar yağmaya başlamadan sorunun halledilmesini isteyen Havutlu Mahallesi sakinleri, Başkan Hüseyin Sözlü'den ASKİ yetkililerine talimat vermesini beklediklerini söyleyerek, "Yağmurlar yağmaya başlamadan önce alt yapı sorunu halledilirse derdimiz biter" dedi. Mahallede bulunan ve 2 çocuğun ölümüne neden olan göletin de Yüreğir Belediyesi tarafından yeniden düzenlendiğini belirten Muhtar Aydın Serin, "Yüreğir'in gösterdiği duyarlılığı Büyükşehir'den de bekliyoruz. Yaz yağmurunda rezil olan mahallemiz kışın ne hale gelir düşünmek bile istemiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yağmur yağarsa yandık demektir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN