Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Liman sorunu Başkent'te

Mersin Limanı'ndaki fiyat politikası şikayetlerini inceleyecek olan AK Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar konuyu Ankara'ya taşıyacak

Giriş Tarihi: 17.9.2014
Mersin Liman İşletmesi'nin yüksek fiyat uygulaması nedeniyle iş dünyasının dile getirdiği şikayetler, Ekonomi ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na taşınıyor. Fiyat politikasına olan isyanın kendilerine de ulaştığını belirten AK Parti İl Başkanı İsmail Taşpınar "Şikayetleri inceleyip gerekli verileri topladıktan sonra sorunu Ankara'ya taşıyıp bakanlıklar nezdinde çözüm arayacağız" dedi.

BİZE DE ŞİKAYET GELİYOR

2007 yılında özelleştirilen Mersin Limanı'nın da diğer limanlar gibi kalitesini artırıp düşük fiyat sunmasının beklendiğini kaydeden Taşpınar, "Ülkemizdeki diğer limanlarda hem kalite arttı hem fiyat düştü. En yakınımızdaki İskenderun Limanı'na bakmak yeter. Fakat Mersin Limanı'nı işleten firmanın ihracatçılara dönük uygulamanın hakkaniyetten uzak olduğu şikayetleri bize de geliyor" diye konuştu.

ARAŞTIRMA YAPILIYOR

Son zamanlarda bu tür şikayetlerin arttığını vurgulayan İl Başkanı Taşpınar "Ben de bununla ilgili şikayetleri Ankara'da, Ekonomi ve Gümrük ve Ticaret Bakanlığı nezdinde ilgili makamlara iletmeyi düşünüyorum. Kendi içimizde konunun detaylı araştırmasını yapıyoruz. Bununla ilgili veri ve bilgileri topladıktan sonra Ankara'da konuyu muhataplarına aktaracağız" şeklinde konuştu. İthalat ve ihracat yapan firmaların mağduriyetlerinin giderilmesi için elinden geleni yapacağını ifade eden Taşpınar şunları kaydetti: Mersin bir dış ticaret kentidir. Önünün açılması gerekirken, dış ticaret firmalarının liman hizmetleri ile ilgili yüksek fiyat yakınmalarının önüne geçilmeli. Bu konuda gerekli adım en kısa zamanda atılacak. Mersin Limanı'nın da diğer limanlar gibi ihracatçı firmalara düşük fiyat, hızlı hizmet vermesini arzu ederiz. Konuyu üst düzeyde takip ediyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Liman sorunu Başkent'te
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN