Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emektarlara ödül yağdı

Giriş Tarihi: 18.9.2014

Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, festivallerin yapıldığı yer ile anıldığını belirterek, "Adana Film Festivali olsa ne olur" dedi

Uluslararası Altın Koza Film Festivali doludizgin gidiyor. Ücretsiz halk konserleri, film gösterimleri, sergiler, panellerle dolu dolu geçecek festivalde "Türk Sinemasının 100. Yıldönümü" nedeniyle sanatçılara ödül yağdı. Merkez Park Açık Hava Tiyatrosu'ndaki ödül töreni görülmeye değerdi. Cahit Berkay'ın "Film müzikleri" dinletisi alkışlandı. Törende duygu yüklü bir konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, "Festivalin etkinliğini daha da artırmak istiyoruz. Daha büyük ve samimi festivallerde buluşalım" dedi.

FESTİVAL 45 YAŞINDA

Sunuculuğunu Tülin Özen ve Yekta Kopan'ın yaptığı gecede, Türk sinemasına emek veren ve yaşamını yitirmiş ustalarla ilgili görsel sunum herkesi duygulandırdı. Cahit Berkay, 'Film Müzikleri' dinletisi büyük alkış aldı. Altın Koza Film Festivali'nin 21'incisinin kutlandığını, ancak festivalin aslında 45 yaşında olduğunu anımsatan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü, "Festivaller genelde yapıldığı yerlerle anılır. Festivalin adı 'Adana Film Festivali' olsa ne olur. Bunu sizin takdirinize bırakıyorum. Bunu değerlendirelim. Festivalin 21'incisini düzenliyoruz, ama desteğiniz olursa 36'ıncısını da ben düzenlemek istiyorum" diye konuştu.

SANATÇILARA PLAKET VERİLDİ
Adana'nın yetiştirdiği sanatçılarla Türkiye ve dünyaya önemli hizmetler verdiğini vurgulayan Vali Mustafa Büyük ise, sanata ve sanatçıya destek vererek daha iyi noktalara gelineceğini söyledi. Sahneye çağrılan Abdurrahman Keskiner, Agah Özgüç, Ahmet Selçuk İlkan, Aytekin Çakmakçı, Ayten Uncuoğlu, Birsen Kaya, Bulut Aras, Engin Akça, Ferdi Tayfur, Gülsen Tuncer, İrfan Atasoy, Mahmut Cevher, Mahmut Hekimoğlu, Mehmet Dinler, Mine Soley, Mustafa Alabora, Necip Sarıcı, Nuri Alço, Oya Aydoğan, Sabahattin Çetin, Safa Önal, Selma Güneri, Serpil Çakmaklı, Suna Keskin, Suna Selen, Suzan Avcı, Süleyman Turan, Şemsi İnkaya, Şerif Gören, Teoman Akın, Tijen Pak, Yılmaz Atadeniz, Yılmaz Köksal, Yusuf Sezgin, Eşref Kolçak Filiz Akın ve Fatma Girik'e törene katılan konuklar tarafından plaketleri verildi.

YEŞİLÇAM ŞARKILARI
Havai fişek gösterisinin de yapıldığı gecenin finalinde Neşe Karaböcek, Seyyal Taner, Selçuk Ural, Semiha Yankı, Ersan Erdura, Banu Kırbağ, İskender Doğan, Funda, Güzin ile Baha ve Tülay Özer Türk sinemasıyla özdeşleşen şarkıları seslendirdi. Festival için ABD'den gelen gençlik dizisi 'The O.C.'nin yıldızı Mischa Barton, ilgi odağı oldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emektarlara ödül yağdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN