Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kuyumcuların parke taş kabusu

Adana'da meydana gelen kuyumcu soygunlarının çoğunda parke taşı kullanıldı. Son olayda vitrin camını taşla kırmaya çalışan soygunculardan biri yakalandı

Adana'nın Ova Mahallesi'ndeki Şakirpaşa Caddesi üzerinde bulunan Çetinkaya Kuyumculuk yüzleri kar maskeli silahlı üç soyguncu tarafından soyulmak istendi. Parke taşı ile vitrin camını kırmayı başaramayan soygunculardan Murat Hançınar vatandaşlar tarafından yakalanarak polise teslim edildi. Olay yerine gelen polisler, verilen eşkal doğrultusunda her yeri didik didik aradı. Kaçan zanlılardan İsa Gür yakalanamazken, polise mukavemet gösteren 2 kişi gözaltına alındı.

MOTOSİKLET ÇALIŞMADI

Kar maskeli soyguncular bindikleri motosikleti Çetinkaya Kuyumculuk'ün önüne park edip parke taşı ile vitrin camını kırmak istedi. Taş büyük bir gürültü ile cama çarptı ancak film kaplı cam kırılmadı. Bunun üzerine paniğe kapılan soyguncular yaya olarak kaçarken, motosikletini çalıştıramayan Murat Hançınar vatandaşlar tarafından yakalandı. Olay yerine sevk edilen polisler, kaçan diğer soyguncuyu aramak için film sahnelerini aratmayan operasyona başladı. Ova, Onur, Uçak ve Şakirpaşa mahalleleri didik didik arandı. Polis zanlıların silahlı olduğu ihbarı üzerine silahlarını çekerek şahısları bölgede aradı. Bu arada polise mukavemet gösteren iki kişi gözaltına alındı.

SOYGUNLAR DEVAM EDİYOR
Adana'da geçtiğimiz yıl üst üste yaşanan kuyumcu soygunları bu yıl da sürdü. 16 Ocak 2014 günü Kenan Evren Bulvarı'nda Murat Köse'ye ait kuyumcuya giren soyguncu müdahale etmek isteyen Şükrü Keskinpala'yı silahla öldürdükten sonra 12 bileziği alarak kaçtı Zanlı tutuklandı. 6 Ağustos 2014 tarihinde de Çukurova Caddesi üzerinde bulunan Mahvuz Dinar'a ait Moda Kuyumculuğa giren 3 soyguncu işyeri sahibinden altınları istemiş, o sırada kendilerine müdahale etmek isteyen kuyumcunun komşusu İsmail Akgündüz'ü yaralayarak hiçbir şey almadan kaçmışlardı. Olayın zanlıları yakalandı. Son olarak 1 Eylül 2014 günü Yenibey Mahallesi'nde Bizim Kuyumculuk'ta meydana gelen olayda, kar maskeli iki kişi parke taşıyla kırdıkları vitrindeki altınları almak isterken, işyeri sahibi Tekin Bozkurt'un silahla ateş etmesi üzerine altınları alamadan kaçtılar.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuyumcuların parke taş kabusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN