En iyi 10 Türk üniversitesinden biri

Giriş Tarihi: 19.9.2014

Çukurova Üniversitesi, '2014 Dünyanın En İyi Üniversitesi' listesinde dünyanın en iyi 10 Türk üniversitesinden biri ilan edildi

Dünyanın en prestijli üniversite değerlendirme kurumlarından biri olan İngiltere merkezli Quacquarelli Symonds (QS), '2014 Dünyanın En İyi Üniversitesi' listesini açıkladı. Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) sıralamaya giren 10 Türk üniversitesinden biri oldu. Sıralamada Türk üniversiteleri arasında Bilkent ve Boğaziçi üniversiteleri başı çekti. En iyi üniversitelerin belirlendiği her alandaki sıralama, dünyadan seçkin akademisyen ve işverenleri kapsayan anket çalışmasından elde edilen verilerle oluşturuldu.

LİSTEDE 10 TÜRK VAR

QS 2014 listesindeki Türk üniversitelerinin isimleri ise, Bilkent Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, ODTÜ, Koç Üniversitesi, Sabancı Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Çukurova Üniversitesi olarak sıralandı. ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, "40 yıl önce iki fakülte ile eğitime başlayan Çukurova Üniversitesi'nin bugün en iyiler arasına girmesi gurur verici" dedi.

ÇÖZÜM ÜRETEN ÜNİVERSİTE

Daha kaliteli, modern, öğrenci merkezli eğitim verme ve dünya üniversitesi olma hedefinde olduklarını ifade eden Kibar, "Çukurova Üniversitesi, sahip olduğu 16 fakülte, 5 yüksekokul, 12 meslek yüksekokulu, 1 devlet konservatuvarı, 3 enstitü ve 32 araştırma ve uygulama merkeziyle çözümler üreten kimliğiyle, daha nice başarılarla varlığını sürdürmeye devam edecektir" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En iyi 10 Türk üniversitesinden biri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN