Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Polisin uyarısını kimse dinlemedi

Günlük hayatımızda olası tehlikelere karşı halkın duyarsızlığı bir kez daha gözler önüne serildi. Adana polisi şüpheli paket için uyardı ama vatandaş oralı bile olmadı

Adana'da Nusret Fişek Caddesi üzerinde şüpheli bir bavul ihbarı alan polis çevrede geniş güvenlik önlemi aldı ve bomba imha uzmanı ekipleri olay yerine gelerek paketi imha etti. Ancak burada dikkati çeken, polisin tüm uyarılarına karşın vatandaşların bunu dikkate almayıp, şüpheli paketin yanından, önünden, arkasından geçip gitmeleri, telefonla konuşmaları hatta durup mesaj atmaları oldu.

ALDIRIŞ ETMEDİLER

Sanatçılar Parkı yakınındaki bir çöp kutusunun yanında bavul gören vatandaşlar hemen polise haber verdi. Ekipler olay yerine gelip çevreyi emniyet şeridiyle çevirdi. Bomba imha uzmanı gelinceye kadar da vatandaşlara dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulundu. Ancak polisi dinleyen olmadı. Çoğu vatandaş şüpheli paketin önünden, yanından, arkasından geçmeye devam etti.

YA BOMBA OLSAYDI?
Kimi cep telefonuna yaşananları kaydederken, kimi de bavulun hemen yanında durup telefonuyla SMS göndermeye çalıştı. Bomba imha uzmanları tarafından fünye ile patlatılan bavul boş çıktı. Ancak olayı görenler, vatandaşların duyarsızlığına dikkat çekerek, "Vallahi pes doğrusu. Ya bomba olsaydı, ya patlasaydı insanların canı yansa bunu nasıl izah edeceklerdi?" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polisin uyarısını kimse dinlemedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN