Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adliye koridorları fotoğrafla renklendi

Adana Adliyesi koridorları, 3 hakimin çektiği fotoğraflarla donatıldı. Endemik çiçekler ve manzara fotoğrafları, vatandaşlar ve adliye çalışanları tarafından büyük ilgi görüyor

Giriş Tarihi: 20.9.2014
Adana Adliyesi ile Altın Oran Düşünce ve Sanat Platformu'nun işbirliğiyle, "Adliye, Adana'ya renk katıyor" etkinliği için 3 hakimin çektiği fotoğraflar, adliye koridorlarına asılarak sergilenmeye başlandı. Birbirinden güzel doğa fotoğraflarından oluşan sergi, hem vatandaşların hem personelin yoğun ilgisini çekiyor.

KORİDORLAR CANLANDI

Adana Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Vahit Baltacı, Sulh Ceza Hakimi Sinan Sivri ve Aile Mahkemesi Hakimi Erdem Şimşek'in, 'Doğanın Renkleri' adlı fotoğraf sergisi adliye koridorlarına taşındı. Personel ve vatandaşların yoğun olarak kullandığı koridorlarla yemekhanelere asılan fotoğraflar, adliyeye renk kattı. Adana Adliyesi böylece süresiz bir sergi salonuna dönüşmüş oldu. Endemik çiçekler ve yurttan manzaralardan oluşan fotoğraflar büyük ilgi görüyor.

DAHA GÜZEL OLACAK

Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Türkiye'de bulunan endemik çiçeklerin fotoğraflarının yer aldığı çalışmaların adliye koridorlarını renklendirdiğini söyledi. Adliyede sanatsal ve sportif etkinliklerin devam edeceğini kaydeden Başsavcı Ali Yeldan, "Adliyemiz, önümüzdeki günlerde yapılacak büyük onarım ile birlikte faaliyete geçecek ön bürolar, danışma masaları ve mekan düzenlemesi ile ferah ve aydınlık hale gelecek" diye konuştu.

TEŞEKKÜR ETTİLER
Serginin bütünün bir parçası olduğunu belirten Başsavcı Yeldan, "Adana Adliyesi, kentin sorunlarını çözen, yüksek kaliteli kamu hizmeti sunan, kente renk katan bir hale gelecektir" dedi. Adliyenin adını sanatla duyurmak istediklerini belirten hakimler ise, "Sanatsal faaliyetleri, sürekli hale getirmeyi amaçlıyoruz. Destek veren Başsavcımız Ali Yeldan, Komisyon Başkanımız Mehmet Kaya ve Altınoran Düşünce ve Sanat Platformu kurucusu S. Haluk Uygur'a teşekkür ediyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adliye koridorları fotoğrafla renklendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN