Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büşra'yı yatağa bağlayan virüs

Gaziantepli 19 yaşındaki Büşra Günbey'in vücudu belirlenemeyen bir nedenle bakteri üretiyor. Büşra, hastalığı yüzünden tek başına hareket edemiyor

Giriş Tarihi: 21.9.2014
Vücudu henüz belirlenemeyen bir nedenle bakteri üreten Gaziantepli 19 yaşındaki Büşra Günbey'in dramı yürek burkuyor. Farklı hastanelerde tedavi gören ancak hastalığının teşhisi konulamayan genç kız, başkasının yardımı olmadan sokağa bile çıkamıyor. Eğitimine ara vermek istemeyen genç kız, bu halde olmasına karşın açık liseye devam ediyor. Büşra'nın hayali tıp fakültesini bitirerek, doktor olmak ve herkesin yardımına koşmak.

UMUTLARI HACETTEPE'DE

Gazikent Mahallesi'nde yaşayan Büşra Günbey, Hacı Sani Konukoğlu Lisesi'nde okuyordu. Beş yıl önce okul bahçesinde arkadaşlarıyla voleybol oynarken aniden bayıldı. Hemen hastaneye kaldırılan genç kızın neden bayıldığı belirlenemedi. Hastalığı giderek devam eden genç kızın sağlığına kavuşması için ailesi çalmadığı hastane kapısı bırakmadı ama çözüm bulamadı. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisi devam eden Günbey, müjdeli bir haber bekliyor.

SPOR VE TİYATRO TUTKUNU

Tek başına sokağa bile çıkamadığını söyleyen Büşra Günbey, "Allah kimseye böyle bir hastalık vermesin. Bir anda düşüp bayılıyorum. Nedeni ise belli değil. Tedavim devam ediyor. İnşallah doktorlar bana müjdeli haberi verirler. Ben okuluma devam ediyorum. Açık liseye gidiyorum. Burayı bitirip üniversiteyi kazanmak tıp okumak istiyorum. Herkesin derdine çare olacağım" diye konuştu.

NEFESİNİ KONTROL EDİYORUM
Kızının durumuna çok üzüldüğünü ancak onun yaşam sevinci ile de mutlu olduğunu söyleyen anne Serpil Günbey, şöyle dedi: Milyonda bir görülen hastalık gelip kızımı buldu. 2 yıl önce böbreğinin biri alındı. Virüs diğer böbreğini ve midesini de olumsuz etkiliyormuş. Doktorlar, bu virüsün tüm organlarını etkileyeceğini söylüyor. Gençlik çağını yaşayacak bir yaşta. Çok ta güzel. Çoğu geceler sabaha kadar uyumuyor, onun nefes alıp vermesini kontrol ediyoru.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büşra'yı yatağa bağlayan virüs
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN