Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Marina Port'ta yüzde 3 yapılaşma

Seyhan ve Yüreğir belediye başkanlarına Marina Port projesini tanıtan Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Başkanı Sefa Noyaner, "Yapılaşma sadece yüzde 3 olacak" dedi

Giriş Tarihi: 21.9.2014
Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Başkanı Sefa Noyaner ve Yönetim Kurulu üyeleri, Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı ziyaret ederek, kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi aldı. Başkanlara AGİ- AD'ın Marina Port projesini anlatan AGİAD heyeti destek istedi. AGİAD Başkanı Sefa Noyaner, Seyhan Nehri'ni ekonomiye kazandıracak Marina Port'ta sadece yüzde 3 oranında yapılaşma olacağını söyledi.

YOSUNLAR BİLE

Sefa Noyaner, Marina Port Projesinin ayrıntılarını Çelikcan ve Karalar'a anlattı. Sefa Noyaner "Kamuoyunda bazı kesimlerde Marina Port'un sanki Seyhan Baraj Gölü kıyısını betonlaştıracağı ve özel bir kulüp olacağı gibi bir algı yaratılmak isteniyor. Bu kesinlikle doğru değildir. Tam aksine Marina Port son derece çevreci olarak tasarlanmış bir projedir. Bu projede Seyhan Baraj Gölü'nün sadece kıyısında değil, suyun içindeki yosunlara, sular çekildiğinde göl tabanında oluşan endemik bitkilere kadar tüm çevre etkilerinin dikkate alındığı bir projedir" dedi.

TAMAMEN HALKA AÇIK

Marina Port'un, sadece üyelere hizmet veren diğer kulüplerle karıştırılmaması gerektiğini belirten AGİAD Başkanı Sefa Noyaner, "Marina Port tüm Adanalılara hizmet verecek, 7'den 77'ye tüm yaş grubundaki vatandaşlara hitap edecek , Adana halkının tümümün yararlanması gözetilen halka açık bir proje olacak" diye konuştu. Sefa Noyaner, daha sonra belediye başkanlarından projeye destek talebinde bulundu. Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Marina Port için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Marina Port'ta yüzde 3 yapılaşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN