Söz verenler sözünü tutmalı

Giriş Tarihi: 24.9.2014

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni: Büyükşehir'i yöneten irade, 'Daha ucuz ulaşım' vaat etmişti ama ilk icraatlarından biri 'ulaşıma zam' oldu

AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, Adana'da şehir içi yolcu taşıma ücretlerine yapılan zamlar konusunda Büyükşehir Belediyesi yöneticilerini sert bir şekilde eleştirdi. Adana Büyükşehir'i yöneten mevcut iradenin 'Daha ucuz ulaşım' vaadiyle Adanalı'dan icazet aldığını kaydeden Yeni, "Ama yapılan ilk icraatlardan biri 'ulaşıma zam' oldu. 'Bir şey değişecek her şey değişecek' dedikleri şey bu mudur? Bir şey değişti ulaşıma zam geldi. Bir şey değişti öğrenci zulüm gördü. Bir şey değişti emekliye zulüm edildi" dedi.

ESKİ ANLAYIŞ

Eski Türkiye'nin siyaset anlayışının bir tezahürü olan 'Söz ver ama yapma' mantığının Adana'da ortaya çıktığını kaydeden Fikret Yeni şöyle devam etti: "Şimdi 'Adana metro yüzünden borç yükü altına girdi, borcumuz çok' diyecekler. Biz iktidara geldiğimizde Türkiye de IMF'ye borçluydu. 'IMF'ye borcumuz var bu nedenle sözlerimizi tutamıyoruz' dedik mi? Elbette hayır! Sözlerimizi de tuttuk, IMF'ye borcumuzu da ödedik. Hatta IMF'ye borç verir duruma geldik."

HEMEN UYGULAYIN
Öğrenciler ve emeklilerin bu zamlardan en çok etkilenen grup olduğunu kaydeden Fikret Yeni, iki kesimin de haklarına sahip çıkıp gerekli tepkiyi ortaya koyduğunu belirtti. Yeni, "Kamuoyu tepkisi artınca '29 Ekim'de öğrenciler için düzenleme yapacağız' deniliyor. Neden şimdi değil? Neden hemen değil? Zammı şak diye yapıveriyorsunuz, lakin zammı geri almak için 'Bekleyin geri alacağız' diyorsunuz. Yazık değil mi öğrencilerimize, emeklimize?" şeklinde konuştu.

HALKI ALDATMAYIN

Ucuz ulaşım sözünün seçim öncesi yürürlükteki fiyatlar baz alınarak verildiğini vurgulayan AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni şöyle devam etti: "Zam yapıp sonrada o zamdan bir miktar indirim yaparak 'ucuzlattık' demek halkı aldatmak demektir. Eski Türkiye'nin alışkanlıklarını hatırlatan bir tavırdır. Emeklimiz, öğrencimiz, yapılan fahiş zamlarla ezilmemelidir. Adana Büyükşehir Belediyesi'ni yöneten iradenin Türkiye gündemine fahiş zam ile gelmesi üzücüdür. Biz isterdik ki Adanalının yararına, öğrencilerimizi ve emeklimizi sevindiren indirim icraatı ile gündeme gelsinler."

MAZERET ÜRETEMEZSİNİZ
Başkan Yeni, "Bir makamı isterken o makamın, o görev yerinin her türlü bilgisine vakıf olacak ve öyle talip olacaksınız. Eğer bunları biliyor ve çözüm sözü ile göreve talip oluyorsanız mazeret üretmezsiniz. Adanalı ucuz ulaşım hakkına sahiptir. Ve 'ucuz ulaşım' sözü verenler bu sözü tutmak zorundadır. Adana'yı yöneten irade zam icraatı konusundaki tutumunu gözden geçirip seçimde verilen sözlerini yerine getirmelidir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söz verenler sözünü tutmalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN