Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İskenderunlular hayvan dostu

İskenderun Belediyesi ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği işbirliğiyle sokak hayvanları için başlatılan pugedon (beslenme ünitesi) projesi büyük ilgi görüyor

Giriş Tarihi: 25.9.2014
Çevre ve doğa dostu olan İskenderun Belediyesi, Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği'yle işbirliği yaparak sokak hayvanları için geliştirdiği pugedon (beslenme ünitesi) projesi ilgi görüyor. Güneş enerjisi ile çalışan ve içine pet şişe, atık pil, teneke kutular gibi atıklar atılarak hizmet veren üniteyle çevrenin korumasına katkıda bulunulurken, aynı zamanda sahipsiz sokak hayvanlarının da beslenmesi sağlanıyor. Doğum Hastanesi karşısında yerleştirilen pugedona halk ilgi gösteriyor.

SAĞLIKLI YAŞAM KÖYÜ

Belediye Başkanı Seyfi Dingil ünitelerin 5 noktaya yerleştirileceğini belirterek, "Pugedonlarla hem çevre kirliğine karşı önlem almış oluyoruz hem de hayvanların aç kalmasına, perişan olmasına engel olmuş oluyoruz. Attığınız her atık bunlara yiyecek olarak geri dönüyor" dedi. Sağlıklı Yaşam köyü kuracaklarını da müjdeleyen Başkan Dingil, "Sağlık Bakanlığıyla anlaştık, protokol imzaladık. 70 hemşire ve 30 uzman doktor geliyor. Doktorlar ve hemşireler ücretsiz sağlık taraması yapılacak" dedi.

PUGEDON NASIL ÇALIŞIYOR
Pugedon sahipsiz sokak hayvanlarına beslenme olanağı sağlayan geri dönüşüm ünitesidir. Güneş enerjisi ile çalışan, içine atık atılarak hayvanlara mama ve su vermek suretiyle hizmet veren bir ünitedir. Bu atıklar pil olabilir, bir litreye kadar pet şişe, cam şişe, teneke kutular olabilir. Atılan atığın ağırlığına bağlı olarak yüz gramla üç yüz gram arasında mama ve su vermektedir. Güneş enerjisi olmadığında içindeki batarya sayesinde çalışmasını sürdürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İskenderunlular hayvan dostu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN