Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hkü öğrencileri Ceo'yu terletti

Bu yıl büyük ilgi gören Hasan Kalyoncu Üniversitesi, yeni akademik dönemin açılışında Avea'nın CEO'su Erkan Akdemir'i ağırladı. Genç CEO öğrencilerin sorularıyla terledi

Giriş Tarihi: 26.9.2014
Gaziantep ve bölge illerinden yoğun ilgi görerek kontenjanlarının tamamına yakınını dolduran Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ) öğrencilerini geleceğe hazırlamak amacıyla çeşitli etkinliklere imza atıyor. HKÜ öğrencileri, yeni eğitim-öğretim yılının açılış konferansı olarak düzenlenen etkinlikte AVEA CEO'su Erkan Akdemir ile buluştu. Öğrencilere eğitim ve iş deneyimlerini aktaran Akdemir, öğrencilerin ilginç ve dikkat çekici sorunlarını da yanıtladı.

İLGİ BÜYÜK OLDU
HKÜ İnstitute of Technology Assocation (KİT) tarafından düzenlenen konferansa Erkan Akdemir ve üst düzey AVEA yöneticileri, HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz, SABAH Gazetesi Bölge Koordinatörü Ersin Ramoğlu, Haber Müdürü Temel Eren ile HKÜ akademisyenleri ve çoğu yeni kayıt yapan bini aşkın öğrenci katıldı.

ÇOK SAYIDA KULÜP
Programın açılışında konuşan Prof. Dr. Tamer Yılmaz öğrencilere seslenerek; "Üniversitemiz bu yıl tüm konjanlarında büyük bir doluluk oranı yakaladı. Öğrenciler bizi daha çok tercih etmeye başladı. Üniversitemizde akademik eğitimin yanı sıra çok sayıda mesleki ve sosyal kulüpler var. Sadece derslere katılarak bir şeyler öğrenilmez. Bu kuluplerin de size çok katkısı olacak. Örneğin bu konferansızımı KIT Kulübü'müz organize ediyor. Siz de mutlaka bir kulübe katılın" dedi.

BİNALARLA İŞ BİTMEZ

HKÜ Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Haluk Kalyoncu ise üniversiteliler için çok güzel binalar yapmakla işin bitmeyeceğini belirtererek, "Hasan Kalyoncu Üniversitesi bir vakıf üniversitesidir. Bir vakıf anlayışının eseri olarak 2008 yılında Gaziantep'te kurulmuştur. Üniversitemiz 4 yıl içerisinde 5 fakülte, 2 yüksekokul, 2 laboratuvar ve 1 oditoryum binasına sahip olmuştur. Üniversitemiz bu gelişimi bu kadar kısa sürede fiziki anlamda göstermiş ve siz değerli öğrencilerimizle buluşmaya hazır hale gelmiştir" dedi.

TECRÜBE AKTARIMI
Öğrencilere iş dünyasının önde gelen isimleriyle çeşitli söyleşiler düzenleyerek tecrübelerinden yararlanmalarını sağlamaya çalıştıklarını söyleyen Kalyoncu, "Çünkü bu söyleşiler sayesinde sizin; hayatın içerisinde, yoğun temposunda fiili ve aktif olarak çalışan yöneticilerle üniversite çağlarında tanışmanızı, onların deneyimlerinden ve tecrübelerinden istifade etmenizi çok önemsiyoruz. Onların karşılaştıkları problemleri sizlerin şimdiden kendilerinden dinlemenizin sizlere, ileride üniversite mezunu olarak hayata atıldığınızda büyük avantaj sağlayacağını düşünüyoruz" diye konuştu.

KOLTUĞU DOLDURUN

Konuşmasında eğitim ve iş tecrübelerini aktaran AVEA CEO'su Erkan Akdemir de "Çok iyi bir yerde çok iyi bir yönetici olabilirsiniz ama o oturduğunuz pozisyonun koltuğunu dolduramadıktan sonra, bunun çok fazla bir kıymeti yoktur. Sürdürülebilir bir iş değildir. Önemli ve sürdürülebilir olanı; pozisyonları basamak basamak çıkmak ve oturduğunuz koltuğun uzmanlık olarak hakkını verebilmenizdir, kıymetli olan budur. Bizler o hırsla çalıştık ve o hedefe doğru koştuk" dedi. İş hayatında başarılı olma adına "Şu pozisyona gelmek için şunları şunları yapmalıyım" gibi bir endişesinin olmadığını belirten Akdemir, gençlerin daha hayatın başında olduğunu bu nedenle istemedikleri bölümler yerine istedikleri bölümlere girmelerini tavsiye etti. Akdemir, "Yaptığınız işi sevin, sevmediğiniz işi de yapmayın. Yaptığınız işten ve hayattan zevk alın. Aksi takdirde ne başarılı olma ne de mutlu olma şansınız yoktur" diye konuştu.

HKÜ FEST 2014 RENKLİ GEÇİYOR
HKÜ'de 4'üncü Bilim, Kültür ve Sanat Festivali (HKÜ Fest 2014) devam ediyor. Festival kapsamında popun ünlü ismi Burcu Güneş konser verdi. Sanatçı şarkılarıyla gençleri coşturdu. Festivalde son yılların popüler müzik gruplarından Zakkum da bu akşam sahneye çıkacak. HKÜ Fest 2014'te konserlerin dışında kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler de düzenlenecek. Bugün ayrıca saat 13.30'da Akademik Yıl Açılış Töreni de yapılacak. Törene Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan da katılacagı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hkü öğrencileri Ceo'yu terletti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN