Konukoğlu'ndan Gaziantep örneği

Giriş Tarihi: 27.9.2014

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, Ahi Evran Üniversitesi'nde Gaziantep'in istikrarlı ve bilinçli bir sanayileşme süreci yaşadığını örneklerle anlattı

Sanko Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, istikrarlı ve bilinçli bir büyüme süreci yaşayan Gaziantep'in kentte yatırım yapan şirketleri büyüttüğünü, bu şirketlerinin büyümesinin de kentin daha da gelişmesini sağladığını söyledi. Kırşehir'de Ahi Evran Üniversitesi'nde konuşan Abdülkadir Konukoğlu, "Gaziantep şirketleri, şirketler de Gaziantep'i büyüttü" diye konuştu.

BEN Mİ YAPTIM?

Toplantıda söze kendi gelişimini anlatarak başlayan Konukoğlu, özgeçmişini her izlediğinde "Acaba bunları başaran ben miyim" diyerek kendisine sorma gereği hissettiğini kaydetti. Konukoğlu, bulunduğu yere kolay gelmediğini, yaşanılan sorunlara rağmen katılımcılardan Türkiye'ye güvenmeleri, endişeye kapılmadan ve yatırımlarını aksatmadan geleceğe harç koymalarını istedi.

ÜRETEN KENT
Gaziantep'in istikrarlı ve bilinçli bir sanayileşme süreci yaşadığını kaydeden Konukoğlu, Gaziantep'in şirketleri, şirketlerin de Gaziantep'i büyüttüğüne vurgu yaptı, "Gaziantep'in geçmişten bu yana hep üretenlerin kenti olmuştur. Gaziantep sürekli olarak hem kendisi için hem de ülkesi için yatırım yapan, üreten ve kendi ayakları üzerinde durmasını bilen yönüyle dışarıdan da ilgi görmüştür" dedi.

KOLEKTİF ÇALIŞIN

Gaziantep'in ortak ile sanayileşme sürecinde istikrarlı bir tablo yakaladığını bunun da yeni yatırımlara imkan sağladığını kaydeden Konukoğlu, işadamlarına tavsiyelerde bulunarak, girişimciliğin arzu, cesaret, yılmamak ve her ne olursa olsun paniğe kapılmamayı gerektirdiğini vurguladı. Konukoğlu, "Hayal kurun, hedef belirleyin. Kolektif çalışın, tek başına hiçbir şey yapamazsınız" diye konuştu.

TÜRKİYE'DE GAZİANTEP
Sanayicilerin ve işadamlarının, doydukları yerin yanı sıra, doğdukları yere de yatırım yapmaları gerektiğinin altını çizen Konukoğlu, yatırımları planlarken biraz daha pahalıya mal etseler ve daha az kazanacak olsalar dahi her zaman Gaziantep'e öncelik verdiklerini söyledi. Konukoğlu, "Eğer o yatırım Gaziantep'te yapılamıyorsa çevre illere bakarız, oralarda da olmuyorsa ülkemizin uygun olan ilinde o yatırımı gerçekleştiririz" dedi. Konukoğlu, "Dünyada Türkiye, Türkiye'de Gaziantep" şeklindeki sözünün bu anlayışın sloganı haline geldiğini de sözlerine ekledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Konukoğlu'ndan Gaziantep örneği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN