Örnek Mersin

Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, hayata geçirecekleri projeler sayesinde Mersin'in gelecekte Türkiye'nin kalbi olacağını söyledi

Giriş Tarihi: 27.9.2014
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, seçim öncesinde dile getirdiği büyük projelerin bir kısmının fizibilite çalışmalarında sona gelindiğini, bir kısmının ise ihalelerinin tamamlandığını söyledi. Başkan Kocamaz, "Mersin, 13 ilçesiyle birlikte hayata geçecek projeler sayesinde, Türkiye'nin kalbinin attığı bir kent olacaktır. Serbest bölgesi, Ortadoğu'nun en büyük limanı, organize sanayi bölgeleri, tarım ve turizm alanları, akaryakıt dolum tesisleri, fabrikaları, lojistik merkezi ve coğrafi konumuyla sadece Türkiye'nin değil, Avrupa'nın birçok şehrini geride bırakan Mersin, yapacağımız yatırımlar ve hayata geçireceğimiz önemli projelerle bir dünya kenti haline gelecektir. Bize çıktığımız yolda destek veren herkese teşekkür ediyorum" dedi.

GELECEĞE YÖNELİK PROJELER

Yeni yasayla Büyükşehir'in hizmet sınırlarının genişlediğini söyleyen Başkan Kocamaz, "Mersin geneline eşit hizmet verme zorunluluğumuz var. Geride kalan 5 aylık süre içerisinde bir taraftan tespit yaptık, diğer taraftan bir türlü kurumsallaşamayan Büyükşehir'de buna yönelik adımlar attık. Geleceğe yönelik projelerimizi hazırlıyoruz. Yakın bir tarihte hayata geçireceğiz" dedi. Kentte yaşanan sorunlara da dikkat çeken Başkan Kocamaz, "En büyük sıkıntı Mersin'in birçok köyünde hala içme suyu bulunmaması. Oysa bu mesele yıllar öncesinden çözüm bulmalıydı. Ama biz bu durumun arkasına sığınmayacağız. İnşallah önümüzdeki dönemde yapacağımız hizmetlerle, vatandaşlarımızı büyük ölçüde rahatlatacağız. Herkesin evinde içme suyunu akıtacağız" şeklinde konuştu.

ELEŞTİRİLER BİZİ YILDIRAMAZ

Mersin genelinde bazı çalışmalar ve tespitler yaptıklarını belirten Başkan Kocamaz şöyle konuştu: Kırsal alanlarda da sorun çok. Birçok hizmetlerde geç kalınmış. Nereye el atsak insanlar muhalefet etme derdinde. Oysa biz hizmet getirmenin savaşını veriyoruz. Bu göreve bunun için talip olduk. Buradan vatandaşlarıma bir kez daha söz veriyorum. Seçim öncesinde verdiğimiz sözlerin hepsi tutulacak. Biz bir projeyi yapacağız diyorsak mutlaka yaparız. Sözümüz de özümüz de bir. İddia ediyoruz. Mersin Türkiye'nin kalbi olacak. Ekonomisiyle, sanayisiyle, turizmiyle, doğasıyla, güneşiyle, huzurlu kent yaşamıyla örnek bir şehir olacak. Kardeşlik ve barış duyguları ile hareket edecek, kimseyi ötekileştirmeden çalışmalarımıza devam edeceğiz. Yapıcı olmayan eleştiriler bizi doğru bildiğimiz yoldan şaşırtamaz. Yapıcı eleştiriye ise her zaman açığız.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Örnek Mersin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN