Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kalifiye eleman sıkıntısı yaşıyoruz

Giriş Tarihi: 28.9.2014

Adana'nın tanınmış kuaförlerinden ATO 43. Grup Meslek Komitesi Başkanı Murat Uğurbekler, meslekte yetişmiş eleman sıkıntısı yaşadıklarını söyledi

Adana Ticaret Odası (ATO) 43. Grup Meslek Komitesi Başkanı Murat Uğurbekler, kuaförlük mesleğinde yetişmiş eleman sıkıntısı yaşadıklarını belirtti. Dünya kadınlarının vazgeçilmez noktası olan kuaförlük mesleğine kalifiye eleman sorununu ortadan kaldırılması için lise ve meslek yüksekokullarındaki öğrenci sayısının mutlaka artırılması gerektiğinin altını çizen yılların kuaförü Uğurbekler, "Devletin çıraklıktan yetişen ya da eğitimini alan kuaför adaylarına sigorta teşviki uygulaması da yararlı sonuçlar alınmasını sağlayacaktır" dedi.

REKTÖR İLE GÖRÜŞÜLECEK
Adana'da bunun ilk tohumunu attıklarını söyleyen Başkan Murat Uğurbekler, "Lise diploması olan öğrencilerimiz Atatürk Kız Meslek Lisesi kuaförlük bölümünden alacağı eğitimle diploma değişimi yapabilir. Direk Çukurova Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu kuaförlük bölümüne sınavsız geçiş yapma imkanına sahip olabiliyor" dedi. Murat Uğurbekler, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar ile önümüzdeki günlerde bir araya gelerek yetişmiş eleman sayısını artırmak için görüş alış verişinde bulunacaklarını da söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kalifiye eleman sıkıntısı yaşıyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN