Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehir'den kırtasiye yardımı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, 20 bin ilköğretim okulu öğrencisine kırtasiye malzemelerinden oluşan eğitim paketleri dağıttı

Giriş Tarihi: 29.9.2014
Dalakderesi'nde bulunan Toroslar İlköğretim Okulu ile Akdeniz ilçesi sınırları içerisinde yer alan Zeki Sabah İlköğretim Okulu'nda gerçekleşen kırtasiye malzemesi dağıtımında konuşan Başkan Burhanettin Kocamaz, "Her yeni nesil, bir önceki nesilden daha şanslı oluyor. Teknolojik imkanlar ve eğitim koşulları her geçen zamanda biraz daha gelişiyor. Eğitim bir milletin geleceğidir. Eğitime yapılan yatırımlar hiçbir zaman boşa yapılan bir yatırım değildir" dedi.

20 BİN ÖĞRENCİYE YARDIM

Mersin genelinde Çamlıyayla'dan Anamur'a kadar 20 bin ilköğretim okulu öğrencisine bu kırtasiye malzemelerini ulaştırdıklarını kaydeden Başkan Kocamaz, "Bugün iki okulda toplam 800 öğrencimize kırtasiye malzemesi dağıtımı yapıldı. Arkadaşlarımız, belirli bir program dahilinde diğer okullarda da dağıtım işlerini bitirmek üzereler" şeklinde konuştu.

AYLIK 700 BİN LİRA

Yerel yönetimlerin asli görevlerinden birisinin de bu tür sosyal ve toplumsal etkinliklere ön ayak olmak olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Kocamaz, şunları kaydetti: "İlköğretim okullarında okuyan 20 bin öğrencimize kırtasiye malzemesi dağıttık. Üniversitelerin 4 yıllık fakültelerini bu yıl kazanan binlerce öğrencimize aylık 100 lira karşılıksız burs veriyoruz. Bunun belediyemize maliyeti aylık 700 bin, yıllık 6,5 milyon liradır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehir'den kırtasiye yardımı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN