Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eski hükümlüler meslek sahibi oldu

Gaziantep'te 'Forklift Kursu'nu başarıyla tamamlayan suçtan zarar gören mağdur ve eski hükümlü 12 kişiye belgeleri törenle verildi

Giriş Tarihi: 29.9.2014
Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Forklift Kursu'nu başarıyla tamamlayan, suçtan zarar gören mağdur ve eski hükümlü 12 kursiyere 'operatörlük belgeleri' düzenlenen törenle verildi. Gaziantep Sanayi Odası'nda düzenlenen törende GSO Başkanı Adil Konukoğlu, odanın kurulduğundan beri eğitime desteğinin sürdüğünü belirterek, özellikle meslek eğitimini ve insanların bir iş sahibi olmasını çok önemsediklerini söyledi.

İŞ BULMALARI KOLAY
Konukoğlu, denetimli serbestlik forklift operatörlüğü kursuna katılanları kutlayarak, "Bu arkadaşlarımızın, iş başvurularında ön sırada yer alacaklarına inanıyorum. Çünkü, bugün bir forklift operatörü kolay kolay bulunmuyor. Özellikle tekstil bölümünde yoğun bir ihtiyaç var. Buradan mezun olan arkadaşlarımız iş konusunda bir sıkıntıları olursa, bize bildirdiklerinde, biz de sanayicilerimizi bu yönde yönlendirerek elimizden gelen çabayı gösteririz" diye konuştu.

İŞBİRLİĞİYLE YAPILDI
Gaziantep Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kadir Günüç, söz konusu bu kursun amacının, bir şekilde suçtan zarar görmüş ve salıverilmiş hükümlülerin meslek edinmesini sağlayarak, bu vesileyle yaşamlarını kolaylaştırmak olduğunu belirtti. Günüç, "Kursun finansmanını Türkiye İş Kurumu sağladı. Gaziantep MMO ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim desteği verdi. Uygulama ve staj bölümü ise Şölen Çikolata, Sanko Makina, Merinos Halı ve Metro Market işletmelerinde tamamlandı" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski hükümlüler meslek sahibi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN