Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yüreğir'de büyük mücadele olacak

Giriş Tarihi: 29.9.2014

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında Ankara'da başlatılan ve 8 bakanlığın dahil olduğu uyuşturucu ile mücadele stratejik eylem planına katılan 5 pilot ilçeden biri de Yüreğir oldu

Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında gerçekleştirilen uyuşturucu ile mücadele zirvesine katılan 5 pilot ilçeden biri Yüreğir oldu. Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, aileleri uyuşturucu illetinden uzak tutmak için seferberlik başlattıklarını açıkladı. Çelikcan, "Kültür Evleri'nde uyuşturucu ile mücadele konusunda birçok aktivite gerçekleştirdik. Ailelere konunun uzmanları tarafından sayısız seminer verildi. Madde bağımlılığı konusunda gençlerimizi bilinçlendirmek için çalışmalarımız sürecek" dedi.

STRATEJİK EYLEM PLANI

Bakanlar Kurulu ve Sağlık Bakanlığı'nda gerçekleştirilen, Başbakanlık ve Bakanlık bürokratları, Adana Milletvekili, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar ve 5 belediye başkanının katılığı toplantıda, uyuşturucuyla mücadele için çok kapsamlı yeni bir stratejik eylem planı çerçevesinde görüşmeler yapıldığı kamuoyuna açıklandı. Prof. Dr. Necdet Ünüvar, kısa, orta ve uzun vadeli eylem planını hayata geçireceklerini söyledi.

ANKARA'DA BAŞLAYACAK

Uyuşturucuyla mücadelede nasıl bir yol haritası izleneceğini açıklayan Ünüvar, "Yedi bakanlıkla çalıştık. Ama Sayın Başbakanımız, bir bakanlığın daha dahil edilmesi talimatını verdi. Gümrük ve Ticaret Bakanımız da oluşturulan bakanlar komitesine katıldı. Bu komite çalışacak ve yaptığı çalışmaları en uç noktaya kadar etkin bir şekilde ulaşması adına illerde bir vali yardımcısı bizzat görevli olacak. Ve Ankara'da kararlaştırılan bütün faaliyetlerin en ücra köşede dahi en etkili şekilde uygulanmasını sağlayacak" dedi.

5 PİLOT İLÇEDEN BİRİ

Uyuşturucu ile mücadele acil eylem planı çerçevesinde yapılan toplantıya Adana'dan Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan da davet edildi. Yüreğir'in, Türkiye'den seçilen 5 pilot ilçeden biri olduğunu belirten Başkan Mahmut Çelikcan, Adana ve Yüreğir ile ilgili yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi. Toplantıda Adana'nın bu konudaki problemlerini ilk elden Başbakan Ahmet Davutoğlu'na anlatan Başkan Mahmut Çelikcan özellikle SODES projeleri için yeterli desteğin sağlanması gerektiğini anlattı.

KÜLTÜR EVLERİ BAŞROLDE
Kültür Evleri'ni uyuşturucu ile mücadelede etkin olarak kullandıklarını kaydeden Çelikcan, "Sayın Ahmet Davutoğlu'nun yeni dönemde başlattığı uyuşturucuyla mücadele konusundaki seferberliğe biz de katkı koyacağız. Sivil toplum örgütlerimizin, üniversitemizin, çok değerli bilim adamlarımızın ve en önemlisi vatandaşlarımızın desteği ile çocuklarımızı bu illetin eline düşmekten koruyacağız. Bir şekilde bağımlı olanları da el birliği ile uyuşturucu bağımlılığından kurtarıp topluma kazandıracağız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yüreğir'de büyük mücadele olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN