Kurban satışında pazarlık sürüyor

Giriş Tarihi: 30.9.2014
Kurban Bayramı'na 4 gün kala kurban satış yerlerinde pazarlıklar kızıştı. Kurbanlıklar belediyelerin belirledikleri satış noktalarına getirilirken, kurban fiyatlarını gören vatandaşlar temkinli yaklaşıyor. Vatandaş ile satıcılar arasında kıyasıyla bir pazarlık yaşanırken, bu ziyaretlerden en kârlı çıkanlar ise koyunları ve keçileri yakından görüp oynama imkânı bulan çocuklar oldu.

HERKES HAZIR

Kurbanlıklarıyla beraber yaylalardan inerek kente gelen satıcılar, vatandaşların kurbanlıklarını en kısa sürede almalarını istedi. Satıcılar, daha ucuz olur diye son günleri bekleyen vatandaşların kâr etmek isterken zarar ettiklerini öne sürdü. Belediyeler de satış ve kesim yerleri konusunda tüm hazırlıklarını tamamlamaya çalışırken, Adana Kasaplar Odası farklı bir amaç için özel bir ekip kuruyor.

ŞİMDİ ALIN
Kurbanlıkların bu sene birkaç gün gecikmeli olarak Adana'ya geldiğini söyleyen Özgür Peçen (36), "Kurbanlıkları Kayseri yaylalarında besledik. Adanalılar keçi etini sevdiği için bu yıl da keçi getirdim. Kurban fiyatları 500 ila 750 lira arasında değişiyor. Vatandaş iyi mal almak istiyorsa son günü beklemesin. 50 lira daha az ödeyecek diye kötü kurbanlık almasınlar" dedi.

RAĞBET KÜÇÜKBAŞLARA

Kuzu iken Sivas'tan aldıkları kurbanlıkları İmamoğlu yaylalarında özel arpa ile beslediklerini açıklayan Ferhat Şeremet de (34) kurbanlıkların erken alınmasını önerdi. Şeremet, "Bizim kurbanlıklarımız 800 ile bin 100 lira arasında değişiyor. Büyükbaş hayvanlarda görülen çiçek hastalığından dolayı küçükbaş hayvanlara rağbet arttı" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurban satışında pazarlık sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN