Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3. Kardan Adam Şenliği renkli geçti

3. Kardan Adam Şenliği Aladağ’da gerçekleşti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ’nun da katıldığı etkinlikte vatandaşlar kartopu oynayıp kardan adam yaparak eğlendi

Giriş Tarihi: 21.1.2020 ABONE OL
3. Kardan Adam Şenliği renkli geçti
Adana'nın Aladağ ilçesinde gerçekleştirilen 3. Kardan Adam Şenliği'nde vatandaşlar kartopu oynayıp, kayarak gönüllerince eğlendi. İlçeye bağlı Meydan Yaylası Mavriyan mevkisinde, Aladağ Belediyesi ile Profesyonel Doğa ve Su Sporları Grubu'nun (PRODOSS) iş birliğiyle düzenlenen şenliğe vatandaşlar ilgi gösterdi. Beyaz örtüyle kaplanmış çam ağaçlarının oluşturduğu ormanda piknik yapan vatandaşlar, çocuklarıyla kartopu oynayıp kardan adam yapmanın tadını çıkardı. Etkinliğin sonunda en iyi kardan adam seçildi. Bazı katılımcılar çamaşır leğenleri ve poşetlerle kar üzerinde kayarak eğlendi, bazıları kar üzerinde voleybol oynayıp hatıra fotoğrafı çektirdi. Şenliğe ailesiyle katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, şenliği daha da geliştirip iyi hale getireceklerini belirtti. "Adana'da kar da var, kardan adam şenliği de var. Ailelerimizle anılarla dolu güzel bir gün geçirelim." diyen Sarıeroğlu, Belediye Başkanı Mustafa Akgedik'e teşekkür etti. Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik de şenliğin bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. Şenlikte her yaştan vatandaşın çocukluğunu yaşadığını anlatan Akgedik, "Kardan adam yapmayı bilmeyenlerin şehri Adana'da, kardan adam şenliği yapıyoruz. Hem ilçemizde hem Adana'da farkındalık oluşturmak istiyoruz" dedi.

Şenliğe katılan vatandaşlardan Elif Özsoy, şenlikte ortamın çok güzel, unutamayacağı bir gün geçirdiğini belirtti. Özsoy, "Şenliğe katılan arkadaşların da desteğiyle imece usulüyle çok güzel bir kardan adam yaptık. Çok güzel bir şenlik oldu. Buna vesile olanlara teşekkür ediyoruz" dedi. Dürdane Yılmaz da şenliğe katılmak için Mersin'den geldiğini söyledi.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
3. Kardan Adam Şenliği renkli geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN