Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gürkan Uygun kimdir?

27 Mayıs 1974 yılında Sakarya'da dünyaya gelmiştir.

Lise yıllarında tiyatro ile tanışan oyuncu 1990 yılında Amatör olarak tiyatroya başlamıştır. Daha sonra Dormen Tiyatrosu'nda Eğitim alan oyuncu; 1996 yılında televizyon dizilerinde de rol almaya başladı. Böyle mi Olacaktı, Tatlı Kaçıklar, 7 Numara, Şapkadan Babam çıktı, Deli yürek adlı dizilerde yer aldı. En çok Kurtlar Vadisi dizisinde Memati rolüyle tanınan Gürkan Uygun; Kurtlar Vadisi Pusu adlı dizide yaklaşık olarak 10 yıl boyunca Memati karakterini canlandırdı. Daha sonrasında bir kaç bölüm için Muhteşem Yüzyıl dizisinde Mimar Sinan karakterini canlandıran oyuncu Gürkan Uygun 2013- 2015 tarihleri arasında yayınlanmış olan Kaçak adlı dizide Serhat Hakeri canlandırarak oyunculuk hayatına devam etti. Şebnem Ceylan'la evli olan Gürkan Uygunikizler burcudur.

Gürkan Uygun'un rol aldığı tiyatro oyunları şunlardır; Atinalı Timon, Yukarıda biri mi var, Testosteron, Bu filmi görmüştüm, Komik para, Muhteşem İkili ve Arapsaçı.

Gürkan Uygun'un oynadığı sinema filmleri şunlardır; Bana masal anlatma, Bizans oyunları, Hepyek, Çakallarla Dans 3, Unutursam Fısılda, Tamam mıyız, Hititya mangala çarkı, Çanakkale Yolun Sonu, Kurtlar vadisi Irak, Çarpışma, Hoşçakal yarın ve Fasulye.

Gürkan Uygun'un oynamış olduğu dizi filmler ise şunlardır; Kaygısızlar, Son Kumpanya, Tatlı Kaçıklar, Bir Demet Tiyatro, Böyle mi Olacaktı, Affet bizi hocam, 7 Numara, Yılan Hikayesi, Deli Yürek, Aşkım aşkım, Çiçek Taksi, Kurtlar Vadisi, Kurtlar Vadisi Terör, Kurtlar Vadisi Pusu, Şapkadan Babam çıktı, Kaçak, Muhteşem Yüzyıl ve Kehribar. Gürkan Uygun ayrıca Afife Jale belgeselinde de yer almıştır.
BİZE ULAŞIN