Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hava Astsubay Meslek Yüksek Okulu

Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu, Gaziemir, İzmir'de bulunan, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na astsubay yetiştiren, önlisans düzeyinde eğitim veren bir askeri okuldur.

Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu; Hava Kuvvetleri Komutanlığının astsubay ihtiyacını karşılamak amacıyla ön lisans düzeyinde, Akademik ve Temel Askerlik Eğitimi ile astsubayların Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda görev yapacağı sınıf, branş ve ihtisaslarda eğitim-öğretim veren yatılı bir askeri eğitim-öğretim kurumudur.
Hava Astsubay Meslek Yüksekokulunda tüm eğitim-öğretim faaliyetleri, 21'inci yüzyılın havacılık bilim ve teknolojisi ile bütünleştirilerek yürütülmektedir. Öğrenci kaynağını, lise ve dengi okullardan mezun olanlar oluşturmaktadır. Her yıl güncellenen başvuru kılavuzunda belirtilen lise ve dengi okullarla, belirlenen öğrenim kollarından mezun olan öğrenciler, diğer koşulları da sağladıkları takdirde, Hava Astsubay Meslek Yüksekokuluna başvurabilmektedir.

Teşkilat
Hv.K.K.lığı Karargâhı
Ankara'da konuşlu olan Hava Kuvvetleri Komutanlığı Karargâhında, Hava Kuvvetleri Komutanlığının emir ve komutayı yerine getirmesinde, Komutan'ın görevlerini yapmasına yardımcı olan Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanlığı bulunmaktadır.

*Hava Sınıf Okulu
Hava Kuvvetleri Komutanlığı
BİZE ULAŞIN