Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haftanın Atamaları - 17.11.2013

Emrullah Eruslu, Dr. M. İbrahim Turna, İsmail Haznedar, Nil Bağdan...

Giriş Tarihi: 17.11.2013 06:30 Güncelleme Tarihi: 7.1.2014 13:03
XPS'DE ERUSLU DÖNEMİ

XPS, Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği yeni Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Eryap CEO'su Emrullah Eruslu getirildi. İlk genel kurulunu 2006'da yaparak resmi olarak faaliyete başlayan XPS Derneği, Türkiye'de ulusal ve uluslararası standartlara uygun üretim yapan XPS Ekstrude Polistiren Isı Yalıtım Levhası üreticilerini bir çatı altında toplamayı amaçlıyor. Eruslu aynı zamanda Eryap CEO'su ve İZODER Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmalarını sürdürüyor.

TURHAN ULUSLARARASI KURULDA

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. M. İbrahim Turhan California Üniversitesi, Berkeley Ortadoğu'da Girişimcilik ve Kalkınma Programı Danışma Kurulu üyeliğine seçildi. Turhan program kapsamında nüfusunun çoğunluğu Müslüman olan ülkelerin nasıl açık toplum, yönetim ve ekonomiler kurup sürdürebilecekleri sorusuna cevap arayacak. Programda özel işletmeler, adil büyüme ve demokratik gelişim arasındaki ilişkiler masaya yatırılarak değerlendirilecek.

JCI'DE ATAMA

JCI Türkiye 2010 Başkanı ve 2011 Dünya Başkan Yardımcısı İsmail Haznedar, JCI İcra Kurulu Üyesi ve Avrupa'dan Sorumlu Başkan olarak atandı. ODTÜ İşletme mezunu olan Haznedar, Stratejik İşler Danışmanlık firmasının kurucusu, bunun yanında JCI'ın Dünya Başkan Yardımcısı görevi sonrasında BM İlişkileri Sorumluluğu ve Dünya Başkanı Baş Danışmanı görevlerini yürüttü. Haznedar kariyeri süresince, aralarında ulusal ve uluslararası kurumların bulunduğu pek çok proje için stratejiler geliştirdi.

SOFTWARE'DA KOLTUK BAĞDAN'DA

Software Nil Bağdan'ı Software AG Türkiye'nin yeni Genel Müdür ve Başkan Yardımcısı olarak atadı. 17 yıllık pazarlama, satış ve yöneticilik deneyimine sahip olan Bağdan, 1997'de Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun oldu. 2010-2013 yılları arasında HP Yazılım Grubu Ülke Müdürlüğü görevini üstlenen Bağdan, HP'nin telekomünikasyon, finans, sigorta, kamu ve servis sektörlerine yönelik yazılım ve hizmet ekiplerini yönetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haftanın Atamaları - 17.11.2013
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN