Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haftanın Atamaları - 15.12.2013

Giriş Tarihi: 15.12.2013 06:30 Güncelleme Tarihi: 2.1.2014 12:24

Mert Gürsoy, Tunç Berkman, Sinem Cantürk, Berk Gündoğan, Pınar Tuba Temizkan...

VESTEL'DE GÖREV DEĞİŞİKLİĞİ
Vestel Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mert Gürsoy'u, Vestel Bayi Kanalı Satış Genel Müdür Yardımcılığı'na atadı. Gürsoy'dan boşalan koltuğa ise Tunç Berkman getirildi. Koç Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Gürsoy, Vestel ailesine 2000'de ürün sorumlusu olarak katıldı. Syracuse University'den mezun olduktan sonra MBA'ini Babson College'da tamamlayan Berkman'ın ise çeşitli şirketlerde yöneticilik deneyimi bulunuyor.

CANTÜRK KPMG'NİN ORTAĞI OLDU
Denetim, vergi ve danışmanlık şirketi KPMG, Sinem Cantürk'ü şirket ortağı yaptı. Cantürk, KPMG Türkiye'de Bilgi Sistemleri Risk Yönetimi Bölüm Başkanı, Finansal Hizmetler Sektör Lideri ve Ulusal Bilgi Sistemleri Güvenlik Sorumlusu olarak çalışıyordu. Profesyonel iş hayatına 1996'da Yapı Kredi Bankası'nda başlayan Cantürk, burada 10 yıl boyunca takım lideri, uygulama mimarı, proje yöneticisi ve bilgi teknolojileri iç denetçisi olarak çalıştı.

PFİZER'DA ÜST DÜZEY ATAMA
Pfizer, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu, Doğu Avrupa bölgesindeki 25'e yakın ülkenin yönetimini bir Türk'e emanet etti. Berk Gürdoğan, küresel çapta gerçekleşen yeni yapılanma kapsamında Pfizer Global Yerleşik Ürünler, Doğu Avrupa Bölge Başkanı pozisyonuna getirildi. Yaklaşık 25 milyar dolarlık bir pazar içinde Pfizer'e liderlik edecek olan Gürdoğan, yeni görevine 1 Ocak 2014'te başlayacak. İTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü'nden mezunu olan Gürdoğan, Pfizer ailesine 1995'te katıldı.

HENKEL'DE TEMİZKAN DÖNEMİ
Türk Henkel İnsan Kaynakları Direktörlüğü'ne Pınar Tuba Temizkan atandı. İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümü mezunu olan Temizkan, 2012'de The Coaches Training Institute Co-Active Koçluk Programı, 2013'te de The Coaches Training Institute Liderlik Programı'nı tamamladı. Çalışma hayatına Alternatifbank, Erciyas Biracılık, Setur ve Gillette şirketlerindeki projelerde görev alarak başlayan Temizkan, çeşitli şirketlerde üst düzey yöneticilik yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haftanın Atamaları - 15.12.2013
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN