Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haftanın Atamaları - 09.02.2014

Cemil Tokel, Ergün Yorulmaz, Emre Sayın, Bengi Vargül...

Giriş Tarihi: 9.2.2014
ŞİŞECAM' DA TOKEL DÖNEMİ
Şişecam'ın ana faaliyet alanlarından Cam Ev Eşyası Grubu'nda Başkanlık görevine Cemil Tokel getirildi. 1991'de Humberside Üniversitesi İşletme Bölümü'nden mezun olan Tokel, yurtdışı satış temsilcisi olarak Şişecam Topluluğu bünyesinde göreve başladı. Tokel, şirkette sırasıyla yurtdışı satış şefliği, satış geliştirme yöneticiliği, yurtdışı satış müdürlüğü, grup yurtdışı satışlar müdürlüğü ve pazarlama ve satış başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

İŞ'TE ÜST DÜZEY ATAMA
Türkiye İş Bankası'nın üst yönetiminde gerçekleşen atama ile Genel Müdür Yardımcılığı görevine Ergün Yorulmaz getirildi. Atatürk Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olan Yorulmaz, İş Bankası'ndaki kariyerine 1983'te başladı. 1987-1992 yılları arasında servis yetkili yardımcısı olarak şubelerde çalışan Yorulmaz, sırasıyla Kastamonu, Çorum, Gaziantep ve Sivas'ta şube müdürü, Güneydoğu Anadolu ve Ege'de de bölge müdürlüğü görevlerini yürüttü.

VIMPELCOM'DA İŞ SAYIN'DA
Türkiye, dünya iletişim devleri ligine bir yönetici daha ihraç etti. Turkcell Bireysel Pazarlama ve Satış Grubu Genel Müdür Yardımcılığı görevini 2011'den beri yürüten Emre Sayın, Hollanda merkezli Vimpelcom'un İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (Chief Business Development Officer) oldu. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde tamamlayan Sayın yüksek lisans derecesini Rutgers Üniversitesi'nde Sistem Mühendisliği alanında yaptı.

KİD'DE BAYRAK DEVRİ
TAV Havalimanları Holding Kurumsal İletişim Direktörü Bengi Vargül, Kurumsal İletişimciler Derneği (KİD) Başkanı seçildi. Görevi Sabancı Holding Kurumsal İletişim Direktörü Suat Özyaprak'tan alan Vargül, derneğin kurulduğu günden bu yana paylaşım odaklı çalıştığına dikkat çekerek bunların mesleği gelişimine büyük katkı sağladığını söyledi. Vargül, "Kurumsal iletişim kavramının temel paydaşlarımız tarafından doğru algılanması için çalışacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haftanın Atamaları - 09.02.2014
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN