Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Lükse eğitimli perakendeci

Lüks segmente hizmet verecek perakendecileri kurduğu akademiyle yetiştiren Altınbaş, 2014'te 150 genci istihdam edecek. Şirketin CEO'su Bulut, "Nitelikli personel açığı var" dedi

Yüksek oranda istihdam yaratan perakende sektörü büyük bir dönüşüm yaşıyor. Rekabetin ciddi rol oynadığı alanda, şirketler insan kaynakları yatırımlarını artırarak öne geçmeyi hedeflerken eğitimli çalışan sayısını da her geçen gün artırıyor. Sektörün önemli oyuncularından biri olan Altınbaş, 2014'te 20 yeni mağazayı açmayı planlarken genç profesyonellere yönelik her seviyede kariyer imkânları sunuyor. Altınbaş Mücevherat'ın CEO'su Ali Bulut, "2014'ü 'Quantum Perakende' yılı ilan ettik. Bununla çalışanlarımıza ve paydaşlarımıza tüketici odaklı bir perakende dönüşüm programına başladığımızın mesajını vermeyi amaçlıyoruz" dedi. Yurtiçi ve yurtdışında 20 yeni mağaza açma hedefinde olduklarını vurgulayan Bulut, 150 kişiyi istihdam edeceklerini söyledi. Bulut, "Sektörümüzde genç profesyonellere yönelik her seviyede çok cazip kariyer imkânları mevcut. Mağaza yönetiminden, iletişim, CRM, görsel mağazacılık, emlak yönetimi, İT ve satış danışmanlığına kadar her düzeyde alım yapacağız" diye konuştu.

NİTELİKLİ PERSONEL YOK
Sektörde nitelikli personel bulmakta güçlük çektiklerini belirten Bulut, bu nedenle Altınbaş Gelişim Akademisi'ni kurduklarını söyledi. Bulut, "Kemerburgaz Üniversitesi ile birlikte oluşturduğumuz bu yapıda işe alımdan meslek içi gelişim ve kariyer koçluğuna kadar eğitimler veriyoruz" şeklinde konuştu.

İK SLOGANI: ÖNCE İNSAN, SONRA İNSAN, YÜZDE 100 İNSAN
Grubun İK politikasını "Önce insan, sonra insan, yüzde 100 insan" şeklinde özetleyen Ali Bulut, "Yönetim felsefemizin odağında insan var. Amacımız çalışanlarımıza, potansiyellerini ortaya çıkarıp değere dönüştürebilecekleri bir çalışma ortamı sağlamak" dedi. Bu vizyonun şirketteki çalışan sirkülasyonunu da düşürdüğünü vurgulayan Bulut, şirket çalışan ortalamasının 8 yıl olduğunu kaydetti. Yeni mezunlar için de sürekli iş imkânları yarattıklarını vurgulayan Bulut şunları söyledi: "Çalışanlarımızın büyük bölümü 30 yaş kuşağında ve üniversite mezunu. Önemli bir bölümü lüks ürün perakendeciliğine bizimle adım atıp burada deneyim kazanan ve kariyer yapan arkadaşlarımızdan oluşuyor."

BETÜL ALAKENT
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Lükse eğitimli perakendeci
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN