Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haftanın Atamaları - 06.04.2014

Angela Cretu, Çetin Ekinci, İrem Özbalyalı, Hilal Okalin...

Giriş Tarihi: 6.4.2014
AVON'A KADIN YÖNETİCİ
Angela Cretu, Avon Türkiye'nin ilk kadın genel müdürü oldu. Bükreş'te Ekonomi, Ekonomik Sibernetik, İstatistik ve Enformatik Akademisi'nden mezun olan Cretu, 2005'te London Business School'u tamamladı. Şirketteki kariyerine 1998'de Avon Romanya'da Satış Müdürü olarak başlayan Cretu, 2005'te genel müdürlüğe atandı. 2007'de Güneydoğu Avrupa ve Romanya Başkan Yardımcılığı görevine atanan Cretu, Romanya'yla birlikte 10 ülkenin yönetimini üstlendi.

TEKLOS'TA EKİNCİ DÖNEMİ
Index Grup bünyesinde telekom ve e-ticaret firmalarına lojistik hizmeti veren Teklos'un yeni Genel Müdürü Çetin Ekinci oldu. İstanbul Üniversitesi'nde Matematik önlisansını alan Ekinci, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. 24 yıllık Index Grup kariyeri boyunca satın alma ve planlama yöneticiliği, ithalatihracat müdürlüğü, depo-sevkiyat müdürlüğü gibi görevlerde bulunan Ekinci, son olarak lojistik hizmetler grup müdürlüğü süresince Teklos'un bugünkü temellerini attı.

UNILEVER'DA ÜST DÜZEY
Unilever Kuzey Afrika, Ortadoğu, Türkiye, Rusya, Ukrayna&Belarus (NAMETRUB) Bölgesi Liderlik Geliştirme Direktörlüğü görevine İrem Özbalyalı atandı. Galatasaray Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun olan Özbalyalı, kariyerine Unilever Turkiye'de İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı. Sırasıyla Türkiye, Romanya ve İran'dan sorumlu Ücretlendirme Müdürü ve İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev yapan Özbalyalı, Unilever İngiltere'de kısa dönemli projeler yürüttü.

STARPET'TE TERFİ
Akaryakıt sektörünün yerli markası Starpet'te 2008 yılından bu yana Yönetim Kurulu Üyesi ve Kurumsal İletişim Müdürü olarak görev yapan Hilal Okalin, Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Lisans eğitimini Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümü'nde tamamlayan Okalin, aynı üniversitedeki MBA eğitimine devam ediyor. Okalin, Yönetim Kurulu Üyeliği görevine ek olarak, Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haftanın Atamaları - 06.04.2014
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN