Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atamalar

Giriş Tarihi: 15.6.2014
ÜLGEN BAŞKANLIĞA TERFİ ETTİ
HSBC Gelişmekte olan Avrupa ve Güney Afrika Bölgesi Baş Ekonomisti Dr. Murat Ülgen, Küresel Gelişmekte Olan Piyasalar Araştırma Başkanlığı'na terfi etti. Boğaziçi Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu olan Ülgen, Koç Üniversitesi'nde yüksek lisans, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde doktora eğitimini tamamladı. HSBC'ye 2006'da Türkiye Baş Ekonomisti olarak katılan Ülgen, 2009'da Gelişmekte olan Avrupa ve Güney Afrika Bölgesi Baş Ekonomisti olarak atandı.

DANFOSS'TA YENİ DÖNEM

Levent Taşkın, ısıtma-soğutma ve enerji sektöründe faaliyet gösteren Danfoss'un Türkiye Genel Müdürü oldu. Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Taşkın, aynı üniversitede yüksek lisansını tamamladı. Vaillant Türkiye'de satış ve pazarlama müdürü olarak sektöre giren Taşkın, ardından 2014'e kadar Vaillant Türkiye genel müdürü olarak çalıştı. Taşkın 1986-1992 yılları arasında alüminyum sanayinde ve iklimlendirme sektöründe işletme mühendisi, pazarlama müdürü gibi çeşitli görevlerde bulundu.

YALE'DE SALTIK DEVRİ

Kilitleme ve güvenlik sistemleri alanında faaliyet gösteren Yale, Türkiye'deki faaliyetlerini yeni Genel Müdürü Burçin Saltık'ın idaresinde sürdürecek. Hacettepe Üniversitesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde lisans eğitimi alan Saltık aynı üniversitede yüksek lisans yaptı. Çalışma hayatına Tepe Mobilya'nın üretim bölümünde başlayan Saltık, sırasıyla İtalyan Cormo Cooperativa Societa ve Acem SpA'da Türkiye Satış Müdürlüğü yaptı.

SHANGRI-LA İSTANBUL'DA ATAMA

ShangrI-La Bosphorus, İstanbul'un yeni Genel Müdürü Vito Romeo oldu. Eğitimini Fransa'nın Lyon şehrinde Institute Paul Bocuse'da yiyecek ve içecek üzerine yapan Romeo, turizm alanındaki profesyonel iş hayatına Hotel Plaza Athenee, Paris'te Yardımcı Yiyecek&İçecek Direktörü olarak başladı. 2009'da Shangri-La Hotel Beijing ile grubu adım atan Romeo ardından Shangri- La Hotel Vancouver'a genel müdür olarak atandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN