Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağrı merkezlerinde hazırlık eğitimi dönemi

Turkcell, işe yeni başlayan çalışanları için Hizmet Öncesi Gelişim Programı'nı başlattı. Projeyle adaptasyonu hızlandırdıklarını belirten şirketin İK Genel Müdür Yardımcısı Dilara Oğur, " Amacımız mutlu çalışanlar yaratmak" dedi

Şirket başarısını üst seviyelere taşımanın yolu mutlu çalışanlardan geçiyor. Buna inanan firmalar başarılı oluyor ve fark yaratıyor. Bu amaçla şirketler işe ilk başladığı günden itibaren çalışanlarının yeteneklerinin gelişimine destek olmak, işteki ilk günlerin baskısını ortadan kaldırarak performanslarını en iyi şekilde ortaya koyabilmelerine fırsat tanımak için birbirinden farklı eğitim programları geliştiriyor. Bu programlardan biri de Turkcell Global Bilgi'den geldi. Şirket, işe yeni başlayan çağrı merkezi müşteri temsilcileri için akademi çatısı altında Hizmet Öncesi Gelişim Programı uygulamasını geliştirdi.

ADAPTASYONU HIZLANDIRIYORUZ

Turkcell Global Bilgi İK Genel Müdür Yardımcısı Dilara Oğur, Hizmet Öncesi Gelişim Programı ile çalışanların adaptasyonunu hızlandırmayı amaçladıklarını söyledi. Oğur, "Bu programla işe yeni giren çalışanlarımız için uygun bir ortam yaratmayı ve işe bağlılıklarını arttırmayı planlıyoruz. Böylece çalışanlarımız ilk günden itibaren daha etkin ve doğru müşteri yönetimi yaparak işlerini en iyi şekilde yönetiyor" dedi. Oğur, Turkcell Global Bilgi'nin bu programla eğitim ve geliştirme alanına yönelik dünyanın en büyük mesleki kuruluşu olan ASTD (American Society for Training&Development- Amerikan Eğitim ve Gelişim Derneği) tarafından "Organizasyonel Öğrenme ve Gelişim" kategorisinde "Uygulamada Mükemmelliyet" ödülüne layık görüldüğünü vurguladı. Çağrı merkezinde çalışmanın çok kolay olmadığını anlatan Oğur sözlerini şöyle sürdürdü: "Çağrı merkezinde çalışan bir müşteri temsilcisi için gün boyunca telefonda olmak, sürekli değişen vardiyalarda çalışmak, şikayetleri dinlemek, doğru ve etkin müşteri yönetimi yapmak çok kolay bir süreç değil. Bu nedenle önce mutlu çalışan yaratmaya odaklandık. Ve bu amaçla müşteri temsilcilerimizin çağrılarını etkin ve kolay yönetebilmeleri adına daha verimli ve sürekli gelişecekleri bir ortamda olmalarını sağladık. Eğitim ve gelişim bölümümüzün hayata geçirmiş olduğu önemli eğitim programlarından biri, şirketimiz için çok kritik olduğunu düşündüğümüz hizmet öncesi eğitim programıdır."

GERÇEK BİR DENEYİM YAŞATIYORUZ

Dilara Oğur, eğitim programının ilk günden itibaren gerçek bir çağrı deneyimi yaşattığını söyledi. Oğur, "Programımızda yer alan interaktif eğitim uygulamalarıyla müşteri temsilcilerimiz keşfederek ve eğlenerek öğreniyor ve becerilerini geliştiriyor" dedi. Uzaktan öğrenme yönteminin de kullanıldığını belirten Oğur, "Hizmet Öncesi Eğitim Programı boyunca müşteri temsilcilerinin gelişimlerini ölçme araçlarımızla takip ediyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağrı merkezlerinde hazırlık eğitimi dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN