Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bağımlı değil bağlı çalışan yaratın

Giriş Tarihi: 10.8.2014

Şirketlerde yüksek verimin en önemli itici gücü işine ve kurumuna bağlı çalışanlar yaratmak. Bu işin formülü ise kusursuz çalışan bir ödül sistemi

Olağanüstü başarılar, vasat çalışanlar ve sıradan çalışmalarla mümkün değil. Önemli olan şirketlerde bağımlı değil bağlı çalışanlar yaratmak. Dolayısıyla şirketlerin başarı avcısı olmaları gerekiyor. Kurumda, olağanüstü çalışanların fark edildiği, performans değerlendirme sistemlerinin kurulup hayata geçirilmesi gerektiğini belirten AL Danışmanlık Genel Müdürü Ayşen Laçinel, "Çalışanlar, kendilerini değerli hissetmeli. Kurum da; gerek patronajın yaklaşımından, gerek üst yönetimin yaklaşımdan itibaren tüm şirket uygulamalarında, şirketin başarısının, çalışanların sadakati, yaratıcılığı ve olağanüstü çalışmasıyla paralel olduğu hissettirilmeli" dedi.

5 ADIMDA ŞİRKETE BAĞLI ÇALIŞAN NASIL YARATILIR?
1) Şirketler; vizyon, misyon ve değerlerini net olarak belirlemelidir. 2) Şirketler, organizasyonunu iyi kurgulamalıdır. 3) İnsan kaynakları yönetimine, çok önem vermelidir. 4) İnsan kaynaklarını yöneten profilin; hem ilişki yönetimi, hem temsil yönetimi, hem motivasyon yönetimi, hem de stratejik yönetimi bilen profilde olup olmadığını kontrol edilmelidir. 5) İnsan kaynakları yönetiminin, seçme ve yerleştirme sorumluluğu, eğitim sorumluluğu, performans takibi sorumluluğu, ödüllendirme sorumluluğu gibi süreçleri, sistemle hayata geçirip, sürekli iyileştiriliyor olmalıdır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bağımlı değil bağlı çalışan yaratın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN