Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avea yöneticileri yeni nesile hazırlanıyor

Avea, yeni neslin ihtiyaçlarına cevap verebilecek liderler yetiştirmek için Bilgi Üniversitesi ile işbirliğine gitti. Liderler Okulu'nda yöneticiler hayatı, işi, yöneticisini ve kararları sorgulayan Y kuşağı ile ilgili eğitim alacak

Giriş Tarihi: 12.10.2014
Geçen yıl liderlik modelini hayata geçiren Avea, Y kuşağının alışkanlıkları ve beklentilerine cevap verebilecek liderler yetiştirmek için düğmeye bastı. Bilgi Üniversitesi ve Hay Group Danışmanlık ile işbirliği yapan firma, Avea Liderler Okulu projesini hayata geçirdi. Avea'nın liderlerini yeni beklentilere adapte etmelerini sağlamak için kurulan okul ile ilgili bilgi veren Türk Telekom Grup İnsan Kaynakları Başkanı Bahattin Aydın, şunları söyledi: "Değişen kuşağın, gelişen teknoloji, yeni alışkanlıklar ile birlikte liderlerden beklentiler de değişmiş. Hayatı, işi, yöneticisini ve kararları sorgulayan yeni kuşağın enerji ve motivasyonunu işe yansıtabilmesi için onlara ilham ve yol verebilen, onları heyecanlandırırken peşinden sürükleyen ve aynı zamanda kendilerine rol model olabilen yeni liderlere ihtiyaçları var."

ŞİRKETE ÖZEL MÜFREDAT
Avea Liderler Okulu için bir model oluştururken çalışanların nasıl liderler istediklerini araştırdıklarını dile getiren Aydın, Avea Liderler Okulu'nun 1, 2 ve 3'üncü sınıfın bulunduğu, zorunlu ve seçmeli derslerin de yer aldığı özel bir program olduğunu kaydetti. Aydın, Bilgi Üniversitesi'nde tamamen telekomünikasyon sektörüne özel bir program hazırlandığını ve ders içeriklerinin buna göre oluşturulduğunu, 1 yıl süren programda toplam 20 günlük eğitimin Bilgi Üniversitesi akademisyenleri ile Hay Grup danışmanları tarafından verileceğini kaydetti. Aydın, "Akademisyenler, Bilgi Üniversitesi'nin eğitimci kadrosundan ders içeriklerine göre seçildi. HAY Group'un yurtdışı ve içinden eğitmenleri ile kendi yöneticilerimiz de eğitim verecek. Sektörden farklı profesyonelleri de derslere davet edeceğiz. Liderler Okulu kapsamında kişi başı ortalama 5 bin dolara yakın harcamamız olacak. Bizim açımızdan da iyi bir yatırım" dedi.

YÖNETİCİLER KADEME KADEME GRUBA AYRILDI
Meydan Okuyanlar: Yönetmenler ve müdürler için. Yeni sorumluluk almış olanların kendisini ve çevresini pozitif değiştirebilmeleri için bu grubun adına meydan okuyanlar denildi. Bu sınıf önemli çünkü yönetim topluluğunun büyük bir kısmını onlar oluşturuyor. Ağırlıklı olarak iletişim, ilişki, insan yönetimi gibi kavramlar irdelenecek.
Etki Yaratanlar: Kıdemli müdürler için hazırlandı. Bu yönetim kademesi hem işi yönetiyor ve işe yön veriyor hem de aynı zamanda yöneticileri de yönetiyor. Dolayısıyla hem iş sonuçlarına hem de çalışan performansına etkileri çok büyük. Bu grupta sonuç, süreklilik, sonuca dönüşmüş bir iş ve etki oluşması beklentisi var. Bu nedenle de Etki Yaratanlar sınıfında bireysel ve kurumsal performansın yönetilmesi, çapraz fonksiyonlu çalışmaların desteklenmesi gibi kavramlar yer alacak.
İlham Verenler: CEO da dahil tüm genel müdür yardımcıları ile direktörlerin yer aldığı grup. Bu sınıfta daha çok liderlik stilleri, sergilenen davranışların iklime olan etkisi konuşulacak. Grubun davranışlarıyla ekibe ilham vermesi isteniyor.

500 ÇALIŞAN DERSLERE ZORUNLU KATILACAK
Okula Avea bünyesinde yönetsel sorumluluğu olan 500'e yakın çalışan katılacak. Okul; bahar ve güz dönemi olarak gerçekleşecek. Liderler Okulu'nda eğitimlere katılmak zorunlu. Ancak programda zorunlu derslerin yanında seçmeli dersler de olacak. Liderler topluluğunun tamamı, kendi ihtiyaçlarına göre bu eğitimlerden seçip, seçtikleri eğitimlere katılıyor olacaklar. Bir kişinin okulu tamamlaması yaklaşık 1 yıl sürecek ve sonunda da bir sertifika alacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avea yöneticileri yeni nesile hazırlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN