Gelinlikler görücüye çıktı

Giriş Tarihi: 22.1.2014 14:51

Avrupa'nın en büyük fuarları arasında yer alan IF WEDDING FASHION İZMİR-Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı, 8. kez kapılarını dünyaya açtı. Fuarda 5. kez düzenlenen 'Beyaz Perde' temalı gelinlik yarışmasında 15 gelinlik jüri karşısına çıktı.

Fuarın açılış töreninde konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilkini 2007 yılında düzenledikleri Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı'nda önemli mesafe kat ettiklerini söyledi. Kocaoğlu, 4 bin metrekare alanda 74 katılımcı ile başladıkları organizasyonda 25 bin metrekare alan ve 171 katılımcıya ulaştıklarını anlattı. Fuarın İzmir'deki gelinlik sektörüne hareketlilik getirdiğine dikkat çeken Aziz Kocaoğlu, şöyle konuştu: 'Bir numaralı fuarımız Marble'ın ihracat rakamlarını görüyor ve gururlanıyoruz. Gelinlik fuarının ayrı bir özelliği var. Gelinlikler her tarafı çiçek tarlasına çeviriyor. İzmir'de gelinlik fuarı başlamadan önce en fazla 10 gelinlik vitrini vardı. Bugün sayısını bilmiyoruz' Fuarın açılışında birbirinden güzel 15 gelinlik jürinin karşısına çıkarak birinci olmaya çalıştı.

'İZMİR GELİNLİĞİN BAŞKENTİ OLMALI'

İzmir'in kongreler ve fuarlar kenti olarak iddiasını ortaya koyan modern bir şehir olduğunu ifade eden Ege Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Mukadder Özden ise mevcut fuarı dinamik tutarak dünyanın sayılı moda etkinliğinden biri haline dönüştürme konusunda da iddialı olduklarını söyledi. Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu Başkanı Hüseyin Öztürk de ülkenin ekonomik ve siyasal başkentinin olduğunu, 'gelinlik' denildiğinde de İzmir'in 'başkent' olarak anılması için çalıştıklarının altını çizdi.

FİRDEVS TÜLİN GÜRHAN BİRİNCİ OLDU

Açılış konuşmalarının ardından 'Beyaz Perde' temalı 5. Gelinlik Tasarım Yarışması düzenlendi. 350 katılımcının arasından finale kalan 15 tasarımın sergilendiği mini defilede izleyenler tarafından beğenildi. Jüri üyelerinin değerlendirmesinden sonra birinciliğe Firdevs Tülin Gülhan, ikinciliğe İbrahim Çakmak, üçüncülüğe Ayşe Özyurt, mansiyon ödülünü de Taner Tabaklı layık görüldü. Birinci olan Gülhan ödülü Başkan Aziz Kocaoğlu'nun elinden aldı.

25 OCAK'A KADAR AÇIK KALACAK

Bu yıl bir ilkin altına imza atarak Uluslararası Fuarlar Birliği'ne (UFI) üye fuar olarak açılan IF WEDDING FASHION İZMİR - 8'inci Gelinlik, Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı; İzmir Fuarcılık Hizmetleri ve Kültür Sanat İşleri Ticaret A.Ş. (İZFAŞ) tarafından Ekonomi Bakanlığı'nın katkılarıyla, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHGF) ve Ege Giyim Sanayicileri Derneği'nin (EGSD) destekleriyle organize ediliyor. 22-25 Ocak 2014 tarihleri arasında açık kalacak fuar, İzmir Kültürpark Fuar Alanı'nda 3 gün boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak. 150'si yerli olmak üzere toplam 171 firmanın katıldığı fuar organizasyonu profesyonel ziyaretçilere açık olacak. Fuar süresince düzenlenen defilelerde ünlü mankenler podyuma çıkacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gelinlikler görücüye çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN